מה הם מסרים תת הכרתיים – סאבלימינלים

מה הם מסרים תת הכרתיים או סאבלימינלים Subliminal Messaging?

מסרים סאבלימינלים הם מסרים המועברים ישירות למוח בצורה העוקפת את גבולות התפיסה האנושית. נוהגים לכנות אותם גם מסרים תת הכרתיים, מסרים תת סיפיים או פשוט מסרים סמויים.
בתחום ההתפתחות האישית, מדובר למעשה בהצהרות חיוביות שמוקלטות בטכניקה הנקראת Backmasking ומושמעות בתדר הנמוך מזה שהאוזן האנושית קולטת ברמה מודעת. למרות שהמוח המודע אינו יכול לשמוע או להבין אותן, תת המודע קולט אותן היטב ועם הזמן יכול לאמץ אותן כהרגל חשיבה חדש. המשמעות היא שבזמן ההקשבה לקלטת, לא תשמעו את המסרים עצמם אלא רק מוזיקה נעימה או קולות בטבע, עם זאת המוח שלכם יקלוט את המסרים ברמת התת מודע ויטמיע אותם כהרגל חשיבה חדש. זה מתקשר לעיקרון פסיכולוגי שנקרא "אפקט אשליית האמת", האומר שכל מה שאנו חוזרים ושומעים או אומרים לעצמנו שוב ושוב, יתפס על ידינו בסופו של דבר כאמת, גם אם בתחילה לא האמנו לו.

מסרים תת הכרתיים לאימון התת מודע

השימוש במסרים תת הכרתיים ככלי לשינוי תודעה מחשבה והתנהגות נחקר רבות כבר משנות ה- 50 של המאה הקודמת, אך רק במהלך 20 השנה האחרונות ועם התפתחות הטכנולוגיה המודרנית, הוא יצא מתחום החקירה של צבאות וממשלים ועבר לשימוש המוני. למעשה רק בשנות ה90 הבינו המומחים את הפוטנציאל של השימוש במסרים תת הכרתיים כדי לשפר את היכולת "לתכנת" את המוח בצורה טובה יותר. נושאים שנבחנו וחל בהם שיפור גדול היו שינוי תבניות חשיבה, עיצוב הגוף שיפור כישורים מנטאליים, שיפור יכולות פיזיות, ועוד רבים אחרים.

כיום השימוש בשיטה בתחום ההתפתחות האישית פופולארי מאוד בעולם כולו במגוון ענפים כמו ספורט, רפואה, למידה והגשמה. בארץ, השיטה נמצאת בחיתוליה, גם בגלל הטכנולוגיה שלא הייתה זמינה עד כה, וגם כי רבים זוכרים את השימוש המפוקפק שנעשה בה בארה"ב בשנות השבעים לצרכי פרסום וקמפיינים פוליטיים.

בפועל, למרות שמדובר בטכניקה עוצמתית שניתן לעשות בה גם שימוש לרעה, הרי שבמסגרת התחום של ההתפתחות האישית, היא הוכחה כיעילה ביותר, והצלחתה תלויה תמיד גם בכוונה של המטופל, כך שקשה לגרום באמצעותה נזק. כאשר עושים בה שימוש מושכל, התוצאות מדהימות ולראיה: בשנת 1997 הגדיר המגזין "New Scientist" את הטכניקה כ"למידה העתידית". כיום רשתות מסחריות גדולות משתמשות בה כדי למנוע גניבות וממשלות עושות בה שימוש כדי להלחם בתאונות הדרכים – כולן בהצלחה מרובה. ידוענים כמו סטיבן שפילרג, טוני רובינס וטייגר וודס מודים כי זו השיטה שעזרה להם ביותר כדי להשיג את מטרותיהם בחיים.

איך זה עובד?

אם זו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בתחום, הנה כמה מילים על המודע ותת המודע. המודע הוא כול מה שהמוח שלנו מעלה על פני השטח. הוא מכיל את כל מה שאתם מתעסקים בו כרגע ונמצא במודעות שלכם. תת המודע הוא החלק במוח שמתעסק בכל התפקוד השוטף של הגוף והמוח, הוא שומר על הטמפרטורה בגוף, על קצב פעימות הלב והנשימה וגם על ארגון כל הזיכרונות שנצברים משך היום, גם אלו שאיננו מודעים להם. אפשר לקרוא לו ה"לב" של המוח. למעשה אם מדמים את המוח למחשב הרי שהמודע היא המסך בו אתם נמצאים כרגע ותת המודע הוא המחשב עצמו.
כמות האינפורמציה בסביבת המחיה שלנו כה גדולה, עד כי המוח המודע אינו מסוגל לתפוס או לזכור את רובה, בעיקר כי חלק גדול ממנה אינו שימושי עבורנו ברגע זה, אך המוח אינו מאבד או מעלים את כל מה שאנו תופסים כ"רעשי רקע", אלא שומר את המידע במלואו בתת המודע. כל האינפורמציה בסביבתכם, מוזנת למוח ועם הזמן היא תיצור את תבניות המחשבה שלכם, ההרגלים וההתנהגות.
כולנו נתקלים במסרים סאבלימינלים כל היום: שיר ש"נדבק" ואפילו איננו זוכרים היכן שמענו אותו, תמונה של מוצר שראינו בחטף וכעת אנו חושקים בו, ואפילו פרסומות בהן הבחנו בזוית העין אך נותרו חקוקות במוח. למעשה תת המודע שלנו רגיש כל כך שהוא קולט ומעבד כל סיגמנט בסביבה שלנו בכל רגע נתון כשאחוז מזערי מכול האינפורמציה הזו מגיע למודע או לתודעה שלנו.
מסרים תת הכרתיים עובדים על אותו עיקרון, אך במקום שניספוג מסרים רנדומאליים בלתי מבוקרים מהסביבה, אנו שולחים לעצמינו אינפורמציה ממוקדת ויעילה כדי לפתח כל תחום על פי בחירתינו. בצורה זו אנו יכולים לקחת שליטה חלקית על תת המודע כדי ליצור שינויים פנימיים חיוביים וקבועים.

הצהרות חיוביות - אוטוסוגסטיות

מסרים סאבלימינלים מבוססים על הצהרות חיוביות או סוגסטיות (השאות) שנקלטות על ידי המוח ומשנות את ההקשרים בתוכו. התפיסה המדעית אומרת שניתן לתכנת את המוח לשנות דפוסי מחשבה וליצור שכנוע פנימי במקומות בהם אנו רוצים לשנות אך לא מצליחים. זה דומה במהות לNLP שפירושו הוא תכנות נוירו לשוני (נוירו מלשון נוירונים במוח). מטרתן של ההצהרות החיוביות היא להביא אותנו למקום בו אנו רוצים להיות על ידי כך שאנו מצהירים על המצב המבוקש עוד טרם נוצר, ורואים אותו כאמת.
ואולם, בגלל שההתייחסות שלנו מתקיימת במסגרת המודע, הרי שסוגסטיות או הצהרות חיוביות קשות להטמעה כאשר המוח המודע מבקר אותן. לדוגמא- אם נצהיר: "אני מלא ביטחון עצמי" על מנת לחזק את ביטחוננו, במרבית המקרים המוח המודע יתעלם מההצהרה או לא יקבל אותה כי החלק הרציונאלי, יביא מיד הוכחות שהיא שקרית.  אך אם נעקוף את החלק המודע ונתקשר ישירות עם תת המודע לאורך זמן מסויים ובחזרתיות, הוא יעבד את המידע ויפעל על פיו.
המוח המודע שלנו יודע מה הוא תופס כאמת, ולכן הדרך לעבוד עם הצהרות חיוביות היא פשוט על ידי חזרתיות- אנו רוצים לדרוס אמונה קיימת כמו "כסף עושים רק בעבודה קשה" עם אמונה חדשה שאומרת "כסף מגיע בקלות ובכל דרך בה אאפשר לו להגיע". החזרתיות חשובה כאן משום שנדרש זמן על מנת לשכנע את המוח אחרת ממה שהוא רגיל, מה גם שהמציאות החיצונית טרם השתנתה. ההצהרות נהגות בגוף ראשון ובשפה בוטחת, ומטרתן לשנות את הדפוס במוח ולגרום לנו להאמין בהן. ברגע שאנו מאמינים – נוכל לראות שינויים משמעותיים בחיינו.

יתרונות השיטה

מדובר באחת הדרכים הקצרות והיעילות שקימות כיום, להשפיע על תת המודע בצורה מודעת, וליצור את השינוי שאנו מבקשים במחשבה ובתפיסה. למסרים תת הכרתיים יש השפעה רחבה על האדם ויתרונות נחרצים: אחת הסיבות שהם כל כך פופולאריים כיום בעולם היא הקלות הנוחות והנגישות שלהם.
• הם טבעיים בטוחים ותמיד מנוסחים בצורה חיובית.
• הם לא דורשים כניסה לטראנס עמוק או טראנס היפנוטי ואפילו לא הקשבה בריכוז.
• הם עובדים כמו שטיפת מוח לצורך שיכנוע עצמי.
• אפשר להקשיב להם בזמן שעושים דבר אחר ובכך לחסוך זמן יקר.
• אפשר אפילו להאזין להם במהלך השינה והתת מודע עדיין יקלוט אותם.
• יש היום קלטות לכל תחום שנרצה לשנות בחיינו.
• ניתן להוריד רצועות מהמחשב לנגן או לטלפון החכם ולהאזין כמה שרק רוצים.
• העלות שלהם נמוכה ביחס לכל טיפול אחר ואף אחד לא חייב לדעת באיזה תחום בחרת לטפל.
• השינוי שהם מחוללים הוא עוצמתי אך מגיע בצורה טבעית מאוד כמעט בלי שנרגיש.

בפועל, רבים סבורים כי זו השיטה הטובה המהירה והקלה ביותר לשיפור הגוף והמוח כמו גם ליצירת שינוי חיובי בחיים. הטכניקה מזכירה לרבים היפנוזה או "שטיפת מוח חיובית" אך היא מהירה וקלה יותר. בעיקרון אתה ממשיך את שגרת יומך ונותן לתת המודע שלך להביא את השינוי המיוחל. למעשה מתוך כול שיטות העבודה העצמית וההתפתחות האישית, זו השיטה הקלה או אפילו "עצלה" ביותר שכן הם מקצרים את זמן התרגול. במקום לפנות זמן כדי להקשיב להם אפשר לשים אותם ברקע בזמן התעמלות, מקלחת לימודים עבודה או שינה ועם הזמן הם ישפיעו על האמונות שלכם. כשתחזרו על כך מספיק פעמים, המסרים ימחקו את הרגשות השליליים שהיו לכם בנושא מסוים והמוח יתפוס אותם כאמת.

איך להפיק את המיטב ממסרים תת הכרתיים?

1) קבעו את כוונתכם – כוונה חזקה, תביא אתכם לאן שאתם רוצים מהר.
2ׂ) תרגלו הקשבה אקטיבית פעם ביום – משך 20 דקות.
3) תרגלו הקשבה פאסיבית כל יום, כל היום, לפחות במהלך 21 הימים הראשונים.
4) שימרו על מיקוד – הפוקוס שלנו חיוני ביצירת המציאות ובבניית תבניות החשיבה החדשות.
4) האזינו בזמן שינה ותרוויחו 8 שעות של התפתחות אישית.
5) היו עירניים לשינויים ותחגגו כל שינוי.

מה אומרים מורי דרך עסקיים ורוחניים על הצהרות חיוביות?

אופרה ווינפרי
אשת עסקים ומנחת טלוויזיה

"זה עושה את דרכו סביב העולם והבזז הולך ונבנה. זהו הסוד ליצור את החיים שאתם רוצים באמת. איך לעשות יותר כסף, להוריד במשקל, להתאהב,לזכות בגוב החלומות שלכם. זה משנה חיים!"This is life changing!"

דר' אנטוני רובינס
סופר ידוע ומנחה מוטיבציה

"באמצעות חזרה על ההצהרות שוב ושוב, הן מוטמעות בתת המודע, ובסופו של דבר הופכות למציאות שלך. זו הסיבה שעליך להיות זהיר על מה אתה חושב ומה אתה מאמין כי זה בדיוק מה שתקבל".

אר.גיי באנקס
מנחה רדיו I AM

"בין אם אתם יודעים זאת או לא, ובין אם אתם אוהבים זאת או לא, בכל יום אתם שותלים הצהרות בתת המודע ומתכנתים את האמונות לגבי עצמכם וחייכם. אנחנו נעשים ומושכים לחיינו את מה שאנו בוחרים לחשוב עליו להגיד או להאמין בו, על עצמנו ועל המציאות כפי שאנו תופסים אותה".

דר' וויין דייר
סופר ומרצה מבוקש

"הצהרות חיוביות הן בעלות ערך עצום לחיי היומיום. אלו הצהרות חיוביות בלשון הווה המשמשות להעברת מסרים אל תת המודע. ברגע שנדע איך לרתום את כוחת לטובתינו- נוכל לשנות את חיינו בקלות ובמהירות".

הסתייגויות

על מנת שלא יהיה ספק למה אתם מאזינים, תוכלו למצוא לצד כול קלטת גם הקלטה גלויה של המסרים שעל גבי הקלטת. המסרים ינוסחו תמיד בלשון חיובית, בגוף ראשון ובזמן הווה.
יש אנשים שהמסרים הסאבלימינלים יספיקו עבורם כדי לשנות את החיים, אך אם השינוי איטי, או חלקי, סימן שיש ברקע התנגדות גדולה במיוחד ואז כדאי לשלב עוד מתודות.
יש אנשים שיבחרו לעבוד על תחום מסוים בעזרת מסרים תת הכרתיים אך לא יחוו שיפור תוך זמן סביר. יתכן שהאמונות שמושרשות בהן עמוקות יותר וההצהרות אינן מספיק מדויקות כדי להצליח לשנותם. במקרים כאלו, אתם מוזמנים לפנות אלי על מנת להכין קלטת מותאמת אישית או פשוט להחזיר את הקנייה תוך 30 יום.
בנוסף, יש לקחת בחשבון שכמו בכול עבודה עם שיטות שפונות לתת המודע, יתכן שתת המודע יעלה בתחילה התנגדויות, מה שיגרום לכך שנושאים שהדחקתם זמן רב יעלו לפני השטח ויגרמו לכם לחוש רע יותר בתחילת העבודה עם הקלטת. במקרה כזה ההמלצה היא להמשיך ולהתמיד, כשהשיפור יקרה לאורך הדרך. עם זאת, במידה ואתם חשים פחד או לחץ – הפסיקו את ההאזנה מיד והתייעצו עם הרופא המטפל שלכם.

מחקרים הוכיחו כי אין ביכולתם של מסרים שמנוסחים בצורה זו להזיק בשום צורה, אך כאמור יש ביכולתם להעלות התנגדויות שמגיעות מהרצון של תת המודע לשמור עליכם ולקבע אתכם במקום. במידה ואתם חשים גרוע בזמן ההאזנה או סבורים שהקלטת מזיקה לכם – יש להפסיק את ההאזנה מידית. חלק חשוב מהטכניקה הזו מבוסס על הכוונה הכנה והאמיתית שלכם להשתנות ולשנות הרגלי חשיבה או כפי שכבר הוכח- הכוח העצום של המוח, עובד לשני הכיוונים. אם תחשבו שיש בכוחן של ההצהרות להזיק לכן, המוח יכול למצוא דרך לעשות זאת. חשוב גם לומר שהקלטות אינן תחליף לרופא או לשיטות טיפול אחרות בהן אתם משתמשים אלא משלימות את הטיפול ומעגנות את השינוי.

וכעת כשאתם יודעים את כול הנתונים, קחו אחריות על העבודה שלכם, קבעו את הכוונה היטב לפני ההאזנה כי מדובר כאן על עבודה עצמית. כול ההצהרות המוקלטת כאן הן הצהרות שנוסחו היטב ונוסו על אנשים שונים בכול העולם בהצלחה מרובה. אנו מאחלים גם לך שתחווה את השינוי המבוקש בקלות ובמהירות אך בשורה התחתונה, הכול תלוי בך….אתה המרפא של עצמך.
ודבר אחרון – למרות שהדעות חלוקות בנושא, אנו איננו ממליצים להאזין לקלטת בזמן נסיעה או בזמן ביצוע פעולה שיכולה לסכן אתכם ואחרים (אלא אם זו קלטת שצויין כי היא מיועדת להאזנה בזמן נהיגה או אימון גופני). למרות שעל פניו לא מדובר בקלטת הרפיה או הרגעה, עדיין המסרים ברקע עוצמתיים, ועדיף שלא לעשות להם חיבור במוח עם משהו שיכול להלחיץ אתכם.

לכל חבילות המסרים הסאבלימינלים באתר.

לחצו כאן

מסרים סאבלימינלים - שאלות ותשובות

ראשית: הורידו את קבצי השמע הדיגיטלים (MP3) שנשלחו במייל למחשב שלכם.
כל חבילת מסרים סאבלימינלים, מגיעה עם כמה סוגי רקע (פסי קול) כדי שתוכלו לבחור בינהם ולגוון.

אם בחרתם להאזין דרך המחשב – תוכלו לסגור את הרצועה בלולאה (לופ או Repeat) ולהתחיל להאזין בלחיצה על Play.
לחילופין, תוכלו גם להוריד את הקבצים לנגן המדיה, לטבלט או לטלפון החכם – או לצרוב אותם על דיסק ולהאזין במערכת הסטריאו.

מסרים סאבלימינלים יושבים על תדרים של שידור שאינם נתפסים על ידי המוח המודע, אך נקלטים ומוטמעים בתת המודע. אפשר להעבירם בצורה ויזואלית של הקרנת תמונות או כיתוב (כפי שאנו מכירים בפרסומות) או דרך השמיעה. הם עובדים על עיקרון פסיכולוגי ידוע הנקרא "אפקט אשליית האמת", הגורס שכל מה שאנו חוזרים ושומעים, או אומרים לעצמנו שוב ושוב, יתפס על ידינו בסופו של דבר כאמת, גם אם בתחילה לא האמנו לו. מסרים ויזואלים מועברים לרוב על ידי פלשים מהירים של תמונות או כיתוב שאינם נתפסים על ידי המוח המודע, אך השיטה הפופולרית ביותר גם כיום, היא דרך השמיעה. הדרך הזו לא רק שאינה פולשנית, היא גם מהנה במיוחד. אתם יכולים להרגע תוך שאתם מאזינים למוזיקה שקטה, או לשים אותה ברקע כשאתם עסוקים בבית, בלימוד בג'וגינג או בכל פעילות, ואתם יכולים גם להאזין לה בזמן השינה. אם תשמיעו את הרצועה בלופ במהלך הלילה, תגלו שיש לכם 8 שעות פנויות כדי לתכנת את המוח שלכם מחדש ללא שום מאמץ. בפועל תשמעו מוזיקה עדינה, רחש גלים או קולות בטבע, אך תת המודע שלכם יקלוט את כל הסוגסטיות/פקודות שמועברות ברקע ולא יחלוף זמן רב עד שתתחילו לחוש בשינוי במחשבות, בתחושות, ובעקבות זאת במציאות חייכם. השיפור יכול לקרות בתחומים שונים של חייכם. מודעות עצמית גבוהה, תפיסה טובה יותר של מצבים ובכלל תחושה טובה יותר – ולא רק בתחום בו בחרתם לטפל. המוח שלנו מורכב ממערכות של קשרים וכאשר אנו מנתקים קשרים לא רצויים, ומחזקים קשרים אחרים, אפשר לרוב לחוות שיפור בעוד תחומים בחיים.
אבל אתם לא צריכים לקחת את המילה שלי על כך. הדרך הטובה ביותר להבין את השפעת המסרים, היא להוריד רצועה להאזנה, ולהתנסות בטכנולוגיה הזו בעצמכם. תוכלו למצוא רצועות רבות להורדה בחינם בספריית המדיטציות – מסרים תת הכרתיים.

מרבית האנשים ששומעים לראשונה על מסרים סאבלימינלים (תת הכרתיים), ספקניים בתחילה. יתכן שזו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בתחום וזה נראה לכם "קל מידי" לחולל שינוי פנימי עמוק, רק מהקשבה למילים שאינכם שומעים או תוך כדי שאתם ישנים, אך בפועל, מחקרים רבים לאורך השנים, כבר הוכיחו ששינוי מהותי ועמוק בכול אדם חייב להתרחש ברמה התת הכרתית, כך שלא קשה להבין כיצד טכניקה שמאפשרת שידור ישיר וחזרתי אל תת המודע היא כה עוצמתית.
מדענים אומרים לנו כבר שנים כי המוח שלנו, מתפקד כמו משדר רדיו שקולט בכול רגע נתון, מיליוני פריטים של מידע מהסביבה. מתוך כול כמות האינפורמציה העצומה הזו, רק 2% עד 4% מגיעים למודעות שלנו, כשכול שאר המידע עובר באופן אוטומטי ל"תיוק" בתוך המאגר של המוח הלא מודע, שם הוא נשמר בתוך רשת עצומה של ספריות, ולמעשה מנהל את חיינו.
למוח שלנו יש דרכים שונות לסנן מה יגיע למודעות ומה יכנס למאגר (תוכלו לקרוא על כך עוד במאמר "המדע של תת המודע"), אך כיום כבר ידוע, כי המוח המודע שלנו ביקורתי והוא לא יאשר כניסה של מידע שסותר את מה שהוא כבר הטמיע כהרגל חשיבה, אמונה או פרדיגמה (אמונת על),  לכן החשיבות של התכנות הסאבלימינלי גבוהה, שכן מטרתו לשנות את הדיבור הפנימי הקבוע, וליצור שינוי עמוק.

 

כול הקלטות שלנו מלוות ברצועה משלימה (חינמית) שעל גביה תוכלו להאזין לכל המסרים שעל גבי הקלטת, כפי שהוקלטו בצורה גלויה ובליווי של מוזיקה נעימה. הקלטות הללו מיועדות לא רק על מנת שתוכלו לדעת מה הם המסרים בקלטת הסאבלימינלית, אלא גם על מנת שתוכלו להאזין להן מידי פעם (רצוי פעם בשבוע), ולשלב את עבודת המוח התת מודע עם המוח המודע. יתכן שתוך האזנה לקלטות הגלויות תחושו התנגדות כלפי משפטים מסוימים, כי המוח המודע שלכם יתפוס אותם כשקר, לכן מומלץ להאזין לקלטות הגלויות, רק כשאתם במקום טוב עם עצמכם ולא כשאתם בתוך לופ חשיבה שלילית. הקלטות הללו יהוו עבורכם אינדיקציה לאיפה אתם עומדים מבחינת ההטמעה, כאשר עם הזמן, תגלו שההתנגדויות שלכם בהאזנה לקלטת הגלויה מתמוססות, וקל לכם יותר לקבל את ההצהרות – גם ברמה מודעת.

 

תוכלו להאזין לרצועות המסרים בצורה אקטיבית כשאתם בקשב וריכוז, או בצורה פאסיבית, כשאתם משמיעים אותם ברקע בלולאה, בזמן שאתם עוסקים בכול פעילות שגרתית. הדרך להשפיע על תת המודע, היא בעזרת חזרתיות, לכן מומלץ להאזין למסרים כמה שיותר זמן במהלך היום והלילה.

כשאתם מאזינים בצורה אקטיבית: תתרווחו בכיסא או במיטה, תרגיעו את אברי הגוף ונשמו בטבעיות. האזינו לקלטת בקשב ועם כוונה, רצוי עם אוזניות – לפחות פעם ביום – משך 20 דקות. אם אתם מתורגלים במדיטציה, תוכלו לבצע מדיטציה בזמן ההאזנה (להרפות ולשחרר מחשבות), אך זו לא הכרחי. במקביל, תוכלו לדמיין את התחושה שמה שאתם רוצים כבר קרה והוא כאן במציאות שלכם, ולהשתעשע עם ההדמיה הזו.

כשאתם מאזינים בצורה פאסיבית: פשוט נגנו את הקלטות בלולאה (לופ או Repeat) ברקע, כשאתם עסוקים בפעילות השוטפת שלכם: עובדים על המחשב, מבצעים את מטלות הבית, בעבודה במשרד ואפילו בנהיגה (בתנאי שהקלטת מותאמת לנהיגה ואינה כוללת אימון גלי מוח). בנוסף, בחרו לכם רצועה להאזנה משך הלילה, ונגנו אותה בלופ במהלך השינה, כך תרוויחו עוד 8 שעות של תכנות תת מודע שיחולל פלאים בתחום בו בחרתם.

ווליום רגיל.
מומלץ להאזין לקלטות בווליום סטנדרטי בו אתם חשים בנוח כמו הווליום בו אתם מאזינים למוזיקה רגועה. אם אתם חשים אי נוחות בהאזנה- פשוט הורידו מעט את הווליום.

עד שעה ביום.
למרות שרוב התדרים לאימון גלי מוח, בטוחים להאזנה, ההמלצה שלנו היא להאזין למוזיקה עם תדרים לאימון גלי מוח עד שעה ביום. לכן, אם אחת מהקלטות הסאבלימינלית שקיבלתם כוללת תדרים – האזינו לקלטות עם אימון התדרים עד שעה ביום (ניתן לחלק ל- 3 פעמים 20 דקות כול פעם), וביתרת הזמן, האזינו לקלטות הסאבלימינליות ללא התדרים. קלטות התדרים, מצויינות לצורך האזנה אקטיבית במדיטציה או ויזואליזציה.

שימו לב: אין להאזין לתדרים לאימון גלי מוח בזמן נהיגה! קראו עוד על תדרים לאימון גלי מוח.

פעם בשבוע.
כול הקלטות הסאבלימינליות שלנו מלוות ברצועה משלימה עם המסרים החיוביים, כפי שהוקלטו בצורה גלויה ובליווי מוזיקה נעימה.
הקלטות הללו נוצרו על מנת שתדעו מה הם המסרים להם אתם מאזינים, וגם כדי לשלב את עבודת המוח המודע עם תת המודע.
יתכן שתוך האזנה לקלטות הגלויות, תחושו התנגדות כלפי משפטים מסוימים, לכן מומלץ להאזין להן רק כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם, בתחום בו בחרתם לטפל.

מומלץ להאזין לקלטות הגלויות בערך פעם בשבוע – והן גם תהוונה עבורכם אינדיקציה, שתראה לכם באיזה שלב אתם נמצאים בהטמעת המסרים הסמויים.
עם הזמן, תגלו שההתנגדויות שלכם בהאזנה להצהרות הגלויות מתמוססות, וקל לכם יותר לקבל את ההצהרות – גם ברמה מודעת.

מסרים סאבלימינלים יכולים לעזור לכם לחולל שינויים ולהתמיד בהם, במאמץ מינימלי. כך תהפכו את שעות השינה שלכם במהלך הלילה, לסדנת התפתחות עצמית פראקטית. כמה נפלא זה יכול להיות, אם תוכלו פשוט לבלות 1/3 מהיום שלכם בפיתוח עצמכם, בשיפור תחומים כמו זיכרון, שינוי הרגלים מעצבנים או פשוט חיזוק הביטחון העצמי. אתם יכולים להשתמש במסרים כדי לשפר לימודי שפה כפי שהקוסמונאוטים הסובייטים עשו לפני שנים. למשיכת בן/ת זוג, להורדה במשקל, להקנות תודעת שפע ועוד ועוד. הקשיבו לקלטות לפני השינה, ותוך כמה רגעים תתחילו לחוש איך הלחץ מתחיל להתמוסס, כשהמוח נעשה יותר ויותר קליט להשאות. כאשר כל הסוגסטויות המעצימות הולכות ונשתלות בראשכם, תגלו תחושה עמוקה של רגיעה שמשתלטת עליכם ואולי תיזכרו בזמן שבו הרגשתם רגועים לחלוטין, בלי דאגה בעולם. עד סוף ההקלטה – תוכלו להבחין עד כמה באמת גופכם רגוע ותחושו כל נשימה או שפשוט תשקעו בשינה עמוקה. ןכשתקומו בבוקר, תוכלו להבחין איך גופכם טעון באנרגיה וההרגשה שלכם לגבי היום החדש חיובית יותר ויותר בכל יום שעובר.

אתם יכולים להאזין למסרים ברקע בכול זמן אפשרי- כשאתם עסוקים בבית, עובדים על המחשב, קוראים ספר, רואים טלוויזיה, ישנים, קמים בבוקר או עושים ג'וגינג. לא מומלץ להאזין בזמן נהיגה או פעילות מסוכנת שדורשת את כול הפוקוס שלכם, אלא אם מדובר בקלטות עם מוזיקה קצבית שמיועדות להאזנה בזמן אימון גופני או נהיגה.

רצוי להאזין לרצועות מידי יום משך כמה שבועות, בין 21 עד 90 יום, לאחר מכן, לחזק את ההטמעה באמצעות האזנה אחת לשבוע או יותר. מובן שאפשר להמשיך להאזין מידי יום אם זה עושה לכם טוב.

הקשבה למסרים סאבלימינלים יכולה לבוא לידי ביטוי בהרגשה הכללית, בהתנהגות ביום יום וגם בצורת תחושת בטן או אינסטינקט. זה דומה למצב בו אנו שואבים אבק וברקע הטלפון מצלצל. רעש השואב גובר על הצלצול כך שהוא מתקיים מתחת לסף הכניסה של השמיעה שלנו, אך עדיין, פעמים רבות, משהו יגרום לנו לכבות את השואב ולשמוע את הטלפון. זהו תת המודע שלנו שמאותת לנו בתחושת בטן.
הקשבה ממושכת יותר לאורך זמן, כבר תיתן אותות משמעותיים יותר בדרך בה אתם חיים. תת המודע שרגיש מאוד למסרים מהסביבה, יתחיל מעשית לשנות את צורת החשיבה שלכם ולהטמיע את האמונות החדשות. לדוגמא: תת המודע יתחיל לתפוס אתכם כ"בעלי ביטחון עצמי" שהוא כעת מאמין שאתם באמת, וזה יבוא לידי ביטוי תחילה בתחושה ואחר כך גם בדיבור ובהתנהגות.

מרבית האנשים ששומעים לראשונה על מסרים סבלימינלים או תת הכרתיים, שואלים את עצמם, האם זה יתכן ששינוי יכול להתרחש בצורה כל כך קלה ומהירה? עבור רובינו, שנים על ספת הפסיכולוג ואלפי שקלים שהוצאנו על התפתחות עצמית נראים כמו דרך הגיונית יותר… אך גם זו רק אמונה שאפשר לשבור…
האמת היא, שאכן רוב הסיכויים שהשינוי המיוחל לא יקרה "בין לילה", כי מדובר בהרגל שיש להטמיע – גם אם בצורה הכי עצלה שיש….

המסרים הסאבלימינלים באים לסייע לכם להשיג את המטרות המודעות שלכם. אם אתם נאבקים בהורדת משקל, פוחדים להקים את העסק עליו חלמתם או רוצים להשתפר בטניס, המסרים הללו יטפלו בחלק הלא מודע שרגיל להעלות ספקות ודאגות, או יבטלו אמונה מושרשת כמו "אני לא אצליח לשרוד כעצמאי" ובכך יסייעו לכל המערכות שלכם להיות מתואמות יחד, כדי לחתור להשיג את מבוקשכם. זה אומר שאתם מקבלים סיכוי הרבה יותר גבוה להצליח במה שאתם מבקשים אבל אתם צריכים לרצות בכך ולהתכוון לכך קודם כל.
אם אתם רוצים להשתפר בטניס, תצטרכו במקביל לשמיעת הקלטות גם לעלות למגרש…אם אתם רוצים להקים עסק, המסרים יעוררו בכם מוטיבציה אבל תצטרכו גם לעשות את סדרת הפעולות הנדרשות כמו להתפטר מהעבודה, להירשם כעוסק ולהשיג לקוחות. אם אתם רוצים להוריד במשקל, תצטרכו להחליט על יום שבו אתם מתחילים דיאטה או פעילות גופנית והמסרים יקלו על התהליך ויקלפו אותו מהסבל שנלווה אליו על פי רוב. ובכלל, אין ספק שהסיוע מתת המודע יכול להפוך כול דרך למטרה שלכם לקלה בהרבה ומהנה.

התשובה הפשוטה היא – כן. אמנם ההמלצה שלנו היא לקבע את הכוונה שלכם טרם ההאזנה, כדי שתהיו ברורים יותר במטרות שאתם רוצים להשיג, אך עובדה היא כי השימוש במסרים סאבלימינלים נפוץ מאוד גם בתעשיית הפרסום, הקולנוע, הפוליטיקה והצבא, למטרות שונות. זו אמנם הוכחה לכך שהם עובדים, אבל גם לכך שניתן לעשות בהם שימוש לרעה. תחום ההתפתחות האישית עם זאת, עושה במסרים שימוש מושכל וחיובי ועל פי חוקיות מובנית בעת היצירה שלהם.

ברוב המקרים, תתחילו להבחין בשינוי בהרגשה כבר אחרי כמה האזנות. שינוי תת הכרתי יציב, יכול להתרחש תוך שלושה שבועות. במקרים אחרים ידרשו לכם 90 יום כדי לראות תוצאות, הכול בהתאם לעוצמת האמונות שכבר מוטבעות בכם היום. השינוי לא יגיע כהארה פתאומית אלא באופן מדורג וטבעי לגמרי. פתאום תתחילו לחוש תחושה טובה יותר באותו תחום בו בחרתם, שתגרום לכם לרצות לשנות התנהגות או לפעול בכיוון מסויים. למשל תרצו לעשות משהו ותווכחו שאתם עושים אותו אחרת מאשר הייתם עושים בעבר. בנוסף, פעמים רבות אנשים בסביבה שלכם יבחינו בשינוי שחל בכם, עוד לפני שאתם תבחינו – והם יציינו זאת בפניכם. תהיו עירניים לתגובות ומחמאות מהסובבים אתכם, ותעריכו את עצמכם על כל שלב בו התקדמתם לעבר החלום שלכם. המסרים מעודדים שינוי עמוק מבפנים ולכן מעט קשה להבחין בשינוי בתחילה, אך היתרון בעבודה עם תת המודע, הוא שהשינוי שיוטמע ישאר איתכם גם בהמשך.

ישנם שימושים רבים למסרים תת הכרתיים כמו קבלה עצמית, דיבור מול קהל, עידוד היצירתיות, הצלחה בבחינות, קריאה מהירה, קבלת החלטות, הפסקת עישון ועוד. למעשה, אין כמעט תחום שלא ניתן לסייע לו בעזרת דיבור ישיר למוח ושכנוע עצמי במה שאתם רוצים להאמין. מסרים סאבלימינלים הם למעשה הצהרות חיוביות ומיועדים לכול תחומי החיים: לפתח זיכרון, לעורר יצירתיות, לשחרר את הכוח של המוח, לשנות מצב מנטלי, לשחרר טראומות מהעבר, לעודד ביטחון עצמי, ללמוד כישורים חדשים, לחשוב כמו עשיר, למשוך זוגיות, להוריד במשקל, להשתפר בספורט ועוד תחומים רבים.

יצירה של מסרים תת הכרתיים היא פשוטה למדי אך יש לה מספר כללים ברורים ויש חשיבות לדייק את ההצהרות ככל שניתן. כול המסרים מנוסחים בגוף ראשון או שלישי, בשפה חיובית (ללא שימוש במילות שלילה) ותוך הנחה שמה שאנו מבקשים כבר קיים בחיינו. הדיבור לתת המודע בגוף ראשון, הוכיח עצמו כיעיל ביותר בהעברת מסרים סמויים; תת המודע שלנו, אינו מבין שלילה ואם נצהיר בפניו "אני לא שמן" הוא יבין ויקבל- "אני שמן". לכן נשתמש במקום זאת ב"אני חטוב" או "אני במשקל גוף אידאלי עבורי". רצוי גם להשתמש בהתייחסות לזמן כמו "אני הולך ומרזה כול יום". הכוח שבסוג זה של הצהרות התגלה על ידי דר אמיל קו Emile Cou’e שידוע בזכות המשפט העוצמתי: "בכול יום ובכול דרך אני הולך ומשתפר"
"Every day, in every way, I’m getting better and better"
הסוגסטיה הזו לבדה סייעה בריפוי של אלפי חולים בארה"ב ואירופה בסוף המאה שעברה. עוד סוג של משפטי מפתח הם: "זה בסדר להרגיש טוב", או "זה בטוח עבורי". משפטים מאין אלו מאפשרים לתת ההכרה לקבל את הסוגסטיות ברצון רב יותר וזה יכול לסייע בהשגת מטרה רצויה; למשל בנוסף למשפט "אני רזה כבר עכשיו" נאמר גם "זה בטוח עבורי להיות רזה", וגם "אני חשוב ומשמעותי גם כשאני רזה" על מנת לבטל את הרווחים הסמויים שיש לנו מהמצב. בנוסף, המשפטים צריכים להיות קצרים ומובנים. משפטים מורכבים או פואטיים, מתאימים יותר למוח המודע, אך לא למוח הלא מודע שהוא יותר פרימיטיבי וקולט תמונות דימויים והצהרות פשוטות.

מסרים תת הכרתיים בדומה להיפנוזה, הם דרך להגיע לתת המודע, תוך עקיפה של פונקציות החשיבה הביקורתית וההגיון הלוגי, על מנת לתכנת מחדש התנהגויות רצויות או לא רצויות. אך בעוד שההיפנוזה נעשית במסגרת טראנס היפנוטי או הרפיה מוחלטת והורדת מקצב גלי המוח, הרי שהאזנה לקלטת מסרים אינה דורשת זאת. אמנם הקשבה במצב רגוע או אפילו תוך שינה היא אפקטיבית יותר בגלל מצב הקליטה של המוח, אך הקלטות עובדות בעיקר על חזרתיות – כמו שטיפת מח שחודרת למוח שוב ושוב עד שהיא נעשית הרגל, וכל זה כמעט בלי מאמץ או ריכוז. המשמעות היא, ששתי השיטות עוזרות לנו לטפל בנושאים שאי אפשר לטפל בהם ברמה מודעת, או למצוא מה השאיפות האמיתיות שלנו שנחסמות על ידי המוח הביקורתי. אנשים רבים רוצים לפתח עצמם ולהגיע למודעות גבוהה יותר אבל נמנעים מכך בגלל הזמן, הכסף, התדמית וכד'. לכן השיטה הזו, שהיא כל כך קלה וידידותית ומטפלת ישר במקור שהוא תת המודע, כל כך פופולרית כיום בעולם. רוצים לקרוא עוד על מחקרים על מסרים סאבלימינים? מסרים תת הכרתיים -מדע/ מחקרים על מסרים סאבלימינלים (המחקרים באנגלית).

) קבעו את כוונתכם. לפני שאתם מתחילים לעבוד עם המסרים, חשוב מאוד שתקבעו את כוונתכם בצורה ברורה. תת המודע שלנו הוא צייתן ויפעל איך שננחה אותו, אך הוא זקוק לכיוון מדוייק – כמו תכנת ניווט או גי.פי.אס פנימי. תהיו ברורים במטרות שאתם רוצים להשיג – גם אם המטרה היא שינוי בהרגשה שלכם.

2ׂ) תרגלו הקשבה אקטיבית פעם ביום. שבו או שיכבו בנוחות, תרגיעו את הגוף ואת המחשבות ותאזינו לקלטת בקשב לפחות פעם אחת ביום, משך 20 דקות. בזמן ההאזנה, אתם יכולים לעשות שני דברים:
** לתרגל מדיטציה שקטה בהרפיה – ללא מחשבות.
** ויזואליזציה: נסו לדמיין מה תהייה תחושתכם, כאשר תשיגו את המטרה שלשמה התחלתם להאזין. איך זה מרגיש להיות רזה, להיות עשיר או בזוגיות וכן הלאה. חדדו את התחושות הללו, השתעשעו איתן בדמיון ונסו לשהות כמה שיותר זמן בתוך האנרגיה הזו, במהלך ההקשבה.
אם אחת מהרצועות שרכשתם כוללת תדרים לאימון גלי מוח- מומלץ לתרגל את ההקשבה האקטיבית עם התדרים, כדי להעצים את ההשפעה.

3) תרגלו הקשבה פאסיבית – הקשיבו לקלטות כל יום, כול היום והלילה, לפחות במהלך 21 הימים הראשונים, או במקרים שאין שינוי – משך 90 ימים. לאחר מכן תוכלו להקשיב מידי פעם כשתחושו בצורך. הניחו לקלטות להתנגן ברקע כשאתם בבית, עובדים, מבשלים מתאמנים או צופים בטלוויזיה. חזרתיות היא המפתח והמוח שלכם יקלוט את הסוגסטיות גם אם אינכם מודעים להן.

4) האזינו לקלטת המסרים הגלויים פעם בשבוע, וכך תשלבו את עבודת המוח המודע עם תת המודע. יתכן שתוך האזנה לקלטות הגלויות, תחושו התנגדות כלפי משפטים מסוימים, לכן מומלץ להאזין להן רק כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם, בתחום בו התמקדתם. הסוגסטיות הגלויות יתנו לכם אינדיקציה, שתראה לכם כיצד המסרים הסמויים עובדים, כשעם הזמן תוכלו לחוש כיצד ההתנגדויות שלכם בהאזנה להצהרות הגלויות מתמוססות, וקל לכם יותר לקבל את ההצהרות – גם ברמה מודעת.

5) שימרו על מיקוד – גם אם יש לכם נושאים רבים שאתם מעוניינים לטפל בהם ואינכם יודעים איפה להתחיל, התחילו תמיד בנושא אחד, רצוי זה שחשוב לכם ביותר. הרעיון הוא להתמקד בכל תקופה בנושא יחודי, כי הפוקוס שלנו חיוני ביצירת המציאות ובבניית תבניות החשיבה החדשות.

6) האזינו בזמן שינה – הרבה אנשים שמחים להירדם עם צלילי מוזיקה רגועים או צלילים מהטבע, ומשתמשים בקלטות המסרים הסאבלימינלים בזמן השינה. האזנה תוך שינה היא אפקטיבית במיוחד כי האינפורמציה עוברת ללא הפרעה לתת המודע, ואתם מרויחים 8 שעות של עבודה עצמית.

7) היו עירניים לשינויים ותחגגו כל שינוי – השינויים שנוצרים בעזרת המסרים הסאבלימינלים הם מעודנים ובאים מבפנים, לכן יתכן שבתחילה אפילו לא תשימו לב שמשהו השתנה. פעמים רבות אנשים אחרים בסביבה שלכם, הם אלו שישקפו לכם שהשתנתם אז שימו לב במיוחד למחמאות ולפיטבקים שאתם מקבלים מהסביבה וכשהבחנתם בשינוי, תדאגו לציין זאת, להתגאות בעצמכם ואף "לחגוג" כל שינוי – ובכך לעזור להטמיע אותו.

הקלטות הבאות מיועדות לשפר תחומים שונים בחייכם, ואנו מקווים כי הן תסייענה לכם לעשות כן. אם אתם נתונים תחת השגחה רפואית או מקצועית או נוטלים תרופות, אנו ממליצים כי תתיעצו עם הרופא המטפל שלכם לפני שתתחילו להאזין. כמו בכול שינוי שאתם עושים באורך החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם, וכך גם לפני שאתם מתחילים לתרגל מדיטציה, מסרים סאבלימינלים, אימון גלי מוח או כול שיטת טיפול אנרגטית שיש לה השפעה על התודעה. (אם אתם נוטלים תרופות, או סובלים ממחלה נוירולוגית או הפרעה תפקודית – אל תתחילו מבלי שעשיתם זאת!).

דיסקים אלו נוצרו בלב פתוח ורצון להביא מזור לכמה שיותר אנשים. הכלים של הדמיון המודרך, המסרים התת הכרתיים והמוזיקה לאימון גלי מוח, הם כלים עוצמתיים מאוד ולכן, באחוז קטן מהמקרים, עם תחילת ההאזנה יעלו לפני השטח נושאים רגשיים המבקשים שחרור, שיכולים לגרום לכם לאי נוחות, עצב, כעס ורגשות שליליים. במקרים רבים התחושה הזו תעבור אחרי כמה זמן ותשתחרר – אך אם אתם חשים שאינכם בטוחים, לחוצים או חרדים, הפסיקו את ההאזנה ותתייעצו איתנו או עם הרופא/המטפל שלכם.

חשוב גם לציין, כי על אף שההאזנה היא תרפויטית, היא אינה מהווה תחליף לטיפול רפואי ויש להשמע להוראות הרופאים שלכם בלי קשר לעבודה הפנימית שאתם עושים עם עצמכם. במילים אחרות – אין לראות בדברים הכתובים או נאמרים באתר, כהמלצה להפסקת כל טיפול רפואי או כתחליף לו. כמו כן, איננו ממליצים על האזנה בזמן נהיגה, בשל האופי המרגיע של המוזיקה, (מלבד רצועות שמיועדות להאזנה בזמן פעילות גופנית ונהיגה).

אנו מקווים שתהנו מההאזנה ותעשו בה שימוש מעצים שישפר את חייכם בתחום בו בחרתם. נשמח תמיד לעמוד לרשותכם בשאלות או בקשות, וכמובן שנשמח לשמוע על סיפורי ההצלחה שלכם.

ראו גם: הנחיות שימוש במסרים סאבלימינלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *