התהודה של שומאן – פעימת הלב של כדור הארץ.

התהודה של שומאן (Schumann resonance) היא תופעה המתארת סדרה של צלילים בתדר נמוך במיוחד, המהווים חלק מהשדות האלקטרומגנטים של כדור הארץ. היא התגלתה בשנת 1952 על ידי הפיזיקאי הגרמני, ווילפריד שומאן. שומאן אבחן את התדר שמופק כאשר האור מקיף את כדור הארץ, נעצר ביוניספרה שמשמשת כחלל תהודה סגור, וחוזר לאותה נקודה. התדר הזה הינו אלקטרומגנטי ועומד על ממוצע 7.83 הרץ (התדר של גלי תטא על גבול אלפא במוח), הוא מבטא סיבוב שלם של האור הסובב את כדור הארץ בשניה אחת, ונוהגים לכנות אותו התדר של כדור הארץ, או פעימת הלב של כדור הארץ.

מה הם היתרונות בהאזנה לתדר התהודה של שומאן?

מומחים בתחום טוענים שכאשר אנו בטבע, הגוף שלנו משנה את התדר שלו כדי להתאים לתדר של כדור הארץ, ויכול לתקן, לרפא ולהצעיר את עצמו בצורה יעילה יותר. בספרו “המגה כוח של מוח” כותב מייקל הצ’קינסון (Michael Hutchison) כי התהודה של שומאן, היא חלון תדרים שהוכח שיש להם השפעה על טווח רחב מאוד של תחומים בחיינו. ניסויים שהוא מציג, מוכיחים תוצאות יוצאות דופן – החל מדיווחים על שיפור בבריאות, יציאה מדיכאון, וריפוי סרטן ועד תפוקה גבוהה יותר בלימודים ובעבודה, שיפור הזיכרון, עליה ביצירתיות וביכולת לפתור בעיות סבוכות ועוד.
לקריאה נוספת על התהודה של שומאן בספריית המדיטציות.

לדברי הצ’קינסון “כאשר מערכת ביולוגית, רוטטת בתדר הזה, היא מהדהדת בתאום מושלם עם התדר של המטריקס שממנו התפתחו החיים עצמם”.

תוכלו להאזין לתדר הזה מלווה בשתי נעימות מדיטטיביות בכמה צורות:

2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדר בינוראלי
2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדר איזוכרוני
2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדרים בינוראלים ואיזוכרונים יחד

האזינו לדוגמאות המוזיקה:

מוזיקה 1: מוזיקת ניו אייג’ עם התהודה של שומאן – מוזיקה מדיטטיבית – חללית , מלווה בצלצול פעמונים ובטון לאימון גלי מוח לאיזון פנימי- התהודה של שומאן (30 דק’).

האזנה לדוגמה עם טון בינוראלי:
מוזיקת ניו אייג’ עם התהודה של שומאן

מוזיקה 2: מוזיקת פסנתר רגועה בליווי קולות בטבע ומפל מים זורמים, וברקע טון לאימון גלי מוח- התהודה של שומאן. (30 דק’).

האזנה לדוגמה עם טון בינוראלי:
מוזיקת פסנתר רגועה עם התהודה של שומאן

שימו לב:
כדי להפיק את המיטב מהתדר הבינוראלי, רצוי להאזין באוזניות או פשוט למקם את הרמקולים משני צידי הראש. הכי מומלץ להאזין לרצועות עם אוזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.

אין להאזין לטונים בינוראלים עם אוזניות במקרים הבאים:
אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים, אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה, אם אתן בהריון, אם יש לכם קוצב לב, אם יש לכם רגישות גבוהה לאור, אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים, 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב, 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם.

2 תגובות על “התהודה של שומאן – סדרת תדרים לקרקוע וחיבור לאמא אדמה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן