מסרים תת הכרתיים (Subliminal Messaging)

מדיטציה סאבלימינלית

מסרים תת הכרתיים, הם משפטים חיוביים או הצהרות חיוביות, שהוקלטו בטכניקה מוחלשת, ומושמעים ישירות למוח, בצורה העוקפת את גבולות התפיסה האנושית. נוהגים לכנות אותם גם מסרים סאבלימינלים או מדיטציה סאבלימינלית, מסרים תת סיפיים או פשוט מסרים סמויים.

בתחום ההתפתחות האישית, מדובר למעשה בהצהרות חיוביות שמוקלטות בטכניקה מוחלשת ומושמעות בתדר הנמוך מזה שהאוזן האנושית קולטת ברמה מודעת. האוזן שלנו, מסוגלת לקלוט צלילים הנמוכים ב-40 דציבלים ממה שאנו שומעים בפועל. למרות שהמוח המודע אינו יכול לשמוע או להבין אותן, תת המודע קולט אותן היטב ועם הזמן יכול לאמץ אותן כהרגל חשיבה חדש. המשמעות היא שבזמן ההקשבה לקלטת, לא תשמעו את המסרים עצמם אלא רק מוזיקה נעימה או קולות בטבע, עם זאת המוח שלכם יקלוט את המסרים ברמת התת מודע ויטמיע אותם כהרגל חשיבה חדש. זה מתקשר לעיקרון פסיכולוגי שנקרא “אפקט אשליית האמת, האומר שכל מה שאנו חוזרים ושומעים או אומרים לעצמנו שוב ושוב, ייתפס על ידינו בסופו של דבר כאמת, גם אם בתחילה לא האמנו לו.

מסרים תת הכרתיים לאימון התת מודע

השימוש במסרים תת הכרתיים במדיטציות סאבלימינליות, ככלי לשינוי תודעה מחשבה והתנהגות נחקר רבות כבר משנות ה- 50 של המאה הקודמת, אך רק במהלך 20 השנה האחרונות ועם התפתחות הטכנולוגיה המודרנית, הוא יצא מתחום החקירה של צבאות וממשלים ועבר לשימוש המוני.

למעשה רק בשנות ה90 הבינו המומחים את הפוטנציאל של השימוש במסרים תת הכרתיים כדי לשפר את היכולת “לתכנת” את המוח בצורה טובה יותר. נושאים שנבחנו וחל בהם שיפור גדול, היו שינוי תבניות חשיבה, עיצוב הגוף שיפור כישורים מנטאליים, שיפור יכולות פיזיות, ועוד רבים אחרים.
כיום השימוש בשיטה בתחום ההתפתחות האישית פופולארי מאוד בעולם כולו במגוון ענפים כמו ספורט, רפואה, למידה והגשמה. בארץ, השיטה נמצאת בחיתוליה, גם בגלל הטכנולוגיה שלא הייתה זמינה עד כה, וגם כי רבים זוכרים את השימוש המפוקפק שנעשה בה בארה”ב בשנות השבעים לצרכי פרסום וקמפיינים פוליטיים.

בפועל, למרות שמדובר בטכניקה עוצמתית שניתן לעשות בה גם שימוש לרעה, הרי שבמסגרת התחום של ההתפתחות האישית, היא הוכחה כיעילה ביותר, והצלחתה תלויה תמיד גם בכוונה של המטופל, כך שקשה לגרום באמצעותה נזק.

כאשר עושים בה שימוש מושכל, התוצאות מדהימות ולראיה: בשנת 1997 הגדיר המגזין “New Scientist” את הטכניקה כ”למידה העתידית”. כיום רשתות מסחריות גדולות משתמשות בה כדי למנוע גניבות וממשלות עושות בה שימוש כדי להלחם בתאונות הדרכים – כולן בהצלחה מרובה. ידוענים כמו סטיבן שפילרג, טוני רובינס וטייגר וודס מודים כי זו השיטה שעזרה להם ביותר כדי להשיג את מטרותיהם בחיים.

איך זה עובד?

אם זו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בתחום המדיטציות הסאבלימינליות, הנה כמה מילים על המודע ותת המודע, שיעזרו לכם להבין איך זה עובד.

המודע הוא כול מה שהמוח שלנו מעלה על פני השטח. הוא מכיל את כל מה שאתם מתעסקים בו כרגע ונמצא במודעות שלכם. תת המודע הוא החלק במוח שמתעסק בכל התפקוד השוטף של הגוף והמוח. הוא שומר על הטמפרטורה בגוף, על קצב פעימות הלב והנשימה וגם על ארגון כל הזיכרונות שנצברים משך היום, גם אלו שאיננו מודעים להם. אפשר לקרוא לו ה”לב” של המוח. למעשה אם מדמים את המוח למחשב הרי שהמודע היא המסך בו אתם נמצאים כרגע ותת המודע הוא המחשב עצמו.
כמות האינפורמציה בסביבת המחיה שלנו כה גדולה, עד כי המוח המודע אינו מסוגל לתפוס או לזכור את רובה, בעיקר כי חלק גדול ממנה אינו שימושי עבורנו ברגע זה, אך המוח אינו מאבד או מעלים את כל מה שאנו תופסים כ”רעשי רקע”, אלא שומר את המידע במלואו בתת המודע. כל האינפורמציה בסביבתכם, מוזנת למוח ועם הזמן היא תיצור את תבניות המחשבה שלכם, ההרגלים וההתנהגות.
כולנו נתקלים במסרים סאבלימינלים כל היום: שיר ש”נדבק” ואפילו איננו זוכרים היכן שמענו אותו, תמונה של מוצר שראינו בחטף וכעת אנו חושקים בו, ואפילו פרסומות בהן הבחנו בזוית העין אך נותרו חקוקות במוח. למעשה תת המודע שלנו רגיש כל כך שהוא קולט ומעבד כל סיגמנט בסביבה שלנו בכל רגע נתון כשאחוז מזערי מכול האינפורמציה הזו מגיע למודע או לתודעה שלנו.
מסרים תת הכרתיים עובדים על אותו עיקרון, אך במקום שנספוג מסרים רנדומאליים בלתי מבוקרים מהסביבה, אנו שולחים לעצמינו אינפורמציה ממוקדת ויעילה כדי לפתח כל תחום על פי בחירתינו. בצורה זו אנו יכולים לקחת שליטה חלקית על תת המודע כדי ליצור שינויים פנימיים חיוביים וקבועים. המסרים הסמויים מלמדים את תת המודע שלנו מה אנו רוצים.

הצהרות חיוביות - אוטו סוגסטיות

מסרים סאבלימינלים מבוססים על הצהרות חיוביות או סוגסטיות (השאות) שנקלטות על ידי המוח ומשנות את ההקשרים בתוכו. התפיסה המדעית אומרת שניתן לתכנת את המוח לשנות דפוסי מחשבה וליצור שכנוע פנימי במקומות בהם אנו רוצים לשנות אך לא מצליחים. זה דומה במהות לNLP שפירושו הוא תכנות נוירו לשוני (נוירו מלשון נוירונים במוח). מטרתן של ההצהרות החיוביות היא להביא אותנו למקום בו אנו רוצים להיות על ידי כך שאנו מצהירים על המצב המבוקש עוד טרם נוצר, ורואים אותו כאמת.
ואולם, בגלל שההתייחסות שלנו מתקיימת במסגרת המודע, הרי שסוגסטיות או הצהרות חיוביות קשות להטמעה כאשר המוח המודע מבקר אותן. לדוגמה – אם נצהיר: “אני מלא ביטחון עצמי” על מנת לחזק את ביטחוננו, במרבית המקרים המוח המודע יתעלם מההצהרה או לא יקבל אותה כי החלק הרציונלי, יביא מיד הוכחות שהיא שקרית.  אך אם נעקוף את החלק המודע ונתקשר ישירות עם תת המודע לאורך זמן מסויים ובחזרתיות, הוא יעבד את המידע ויפעל על פיו.
המוח המודע שלנו יודע מה הוא תופס כאמת, ולכן הדרך לעבוד עם הצהרות חיוביות היא פשוט על ידי חזרתיות- אנו רוצים לדרוס אמונה קיימת כמו “כסף עושים רק בעבודה קשה” עם אמונה חדשה שאומרת “כסף מגיע בקלות ובכל דרך בה אאפשר לו להגיע”. החזרתיות חשובה כאן משום שנדרש זמן על מנת לשכנע את המוח אחרת ממה שהוא רגיל, מה גם שהמציאות החיצונית טרם השתנתה. ההצהרות נהגות בגוף ראשון ובשפה בוטחת, ומטרתן לשנות את הדפוס במוח ולגרום לנו להאמין בהן. ברגע שאנו מאמינים – נוכל לראות שינויים משמעותיים בחיינו.

יתרונות השיטה

מדובר באחת הדרכים הקצרות והיעילות שקימות כיום, להשפיע על תת המודע בצורה מודעת, וליצור את השינוי שאנו מבקשים במחשבה ובתפיסה. למסרים תת הכרתיים יש השפעה רחבה על האדם ויתרונות נחרצים!

אחת הסיבות שהם כל כך פופולריים כיום בעולם היא הקלות הנוחות והנגישות שלהם.
• הם טבעיים בטוחים ותמיד מנוסחים בצורה חיובית.
• הם לא דורשים כניסה לטראנס עמוק או טראנס היפנוטי ואפילו לא הקשבה בריכוז.
• הם עובדים כמו שטיפת מוח לצורך שיכנוע עצמי.
• אפשר להקשיב להם בזמן שעושים דבר אחר ובכך לחסוך זמן יקר.
• אפשר אפילו להאזין להם במהלך השינה והתת מודע עדיין יקלוט אותם.
• יש היום קלטות לכל תחום שנרצה לשנות בחיינו.
• ניתן להוריד רצועות מהמחשב לנגן או לטלפון החכם ולהאזין כמה שרק רוצים.
• העלות שלהם נמוכה ביחס לכל טיפול אחר ואף אחד לא חייב לדעת באיזה תחום בחרת לטפל.
• השינוי שהם מחוללים הוא עוצמתי אך מגיע בצורה טבעית מאוד כמעט בלי שנרגיש.

בפועל, רבים סבורים כי זו השיטה הטובה המהירה והקלה ביותר לשיפור הגוף והמוח כמו גם ליצירת שינוי חיובי בחיים. הטכניקה מזכירה לרבים היפנוזה או “שטיפת מוח חיובית” אך היא מהירה וקלה יותר. בעוד שבהיפנוזה אנו מחפשים גישה לזיכרונות או למידע מתת המודע של האדם – מטרת המסרים היא לשכנע את תת המודע שלנו במה שאנו בוחרים להאמין.
בעיקרון אנו ממשיכים בשגרת יומנו, ונותנים לתת המודע להביא לנו את השינוי המיוחל. למעשה מתוך כול שיטות העבודה העצמית וההתפתחות האישית, זו השיטה הקלה או אפילו “עצלה” ביותר שכן אין לנו צורך להקדיש זמן מסויים לתרגול. במקום זאת, אפשר לשים אותם ברקע בזמן התעמלות, מקלחת לימודים עבודה או שינה, ועם הזמן הם ישפיעו על האמונות שלכם. כשתחזרו להאזין להם מספיק פעמים, המסרים ימחקו את הרגשות השליליים שהיו לכם בנושא מסוים והמוח יתפוס אותם כאמת!

מחקרים על מסרים סאבלימינלים ותדרים לאימון גלי מוח.

איך להפיק את המיטב ממסרים תת הכרתיים?

1) קבעו את כוונתכם – כוונה חזקה, תביא אתכם לאן שאתם רוצים מהר.
2) תרגלו הקשבה פסיבית ונגנו את המדיטציה ברקע כמה שיותר משך היום והלילה, לפחות במהלך 30 הימים הראשונים.
3) תרגלו הקשבה אקטיבית פעם ביום – משך 20 דקות.
4) שימרו על מיקוד – הפוקוס שלנו חיוני ביצירת המציאות ובבניית תבניות החשיבה החדשות.
4) האזינו בזמן שינה ותרוויחו 8 שעות של התפתחות אישית.
5) היו עירניים לשינויים ותחגגו כל שינוי.

מה אומרים מורי דרך עסקיים ורוחניים על הצהרות חיוביות?

bg_image

אופרה ווינפרי
אשת עסקים ומנחת טלוויזיה

"זה עושה את דרכו סביב העולם והבזז הולך ונבנה. זהו הסוד ליצור את החיים שאתם רוצים באמת. איך לעשות יותר כסף, להוריד במשקל, להתאהב,לזכות בגוב החלומות שלכם. זה משנה חיים!"This is life changing!"

bg_image

דר' אנטוני רובינס
סופר ידוע ומנחה מוטיבציה

"באמצעות חזרה על ההצהרות שוב ושוב, הן מוטמעות בתת המודע, ובסופו של דבר הופכות למציאות שלך. זו הסיבה שעליך להיות זהיר על מה אתה חושב ומה אתה מאמין כי זה בדיוק מה שתקבל".

bg_image

אר.גיי באנקס
מנחה רדיו I AM

"בין אם אתם יודעים זאת או לא, ובין אם אתם אוהבים זאת או לא, בכל יום אתם שותלים הצהרות בתת המודע ומתכנתים את האמונות לגבי עצמכם וחייכם. אנחנו נעשים ומושכים לחיינו את מה שאנו בוחרים לחשוב עליו להגיד או להאמין בו, על עצמנו ועל המציאות כפי שאנו תופסים אותה".

bg_image

דר' וויין דייר
(מנוח) היה סופר ומרצה מבוקש

"הצהרות חיוביות הן בעלות ערך עצום לחיי היומיום. אלו הצהרות חיוביות בלשון הווה המשמשות להעברת מסרים אל תת המודע. ברגע שנדע איך לרתום את הכוחת לטובתינו- נוכל לשנות את חיינו בקלות ובמהירות".

לכול המדיטציות הסאבלימינליות באתר: לחצו כאן

הסתייגויות

על מנת שלא יהיה ספק למה אתם מאזינים, תוכלו למצוא לצד כול קלטת גם הקלטה גלויה של המסרים שעל גבי הקלטת. המסרים ינוסחו תמיד בלשון חיובית, בגוף ראשון ובזמן הווה.
יש אנשים שהמסרים הסאבלימינלים יספיקו עבורם כדי לשנות את החיים, אך אם השינוי איטי, או חלקי, סימן שיש ברקע התנגדות גדולה במיוחד ואז כדאי לשלב עוד מתודות.
יש אנשים שיבחרו לעבוד על תחום מסוים בעזרת מסרים תת הכרתיים אך לא יחוו שיפור תוך זמן סביר. יתכן שהאמונות שמושרשות בהן עמוקות יותר וההצהרות אינן מספיק מדויקות כדי להצליח לשנותם. במקרים כאלו, אתם מוזמנים לפנות אלי על מנת להכין קלטת מותאמת אישית או פשוט להחזיר את הקנייה תוך 30 יום.
בנוסף, יש לקחת בחשבון שכמו בכול עבודה עם שיטות שפונות לתת המודע, יתכן שתת המודע יעלה בתחילה התנגדויות, מה שיגרום לכך שנושאים שהדחקתם זמן רב יעלו לפני השטח ויגרמו לכם לחוש רע יותר בתחילת העבודה עם הקלטת. במקרה כזה ההמלצה היא להמשיך ולהתמיד, כשהשיפור יקרה לאורך הדרך. עם זאת, במידה ואתם חשים פחד או לחץ – הפסיקו את ההאזנה מיד והתייעצו עם הרופא המטפל שלכם.

מחקרים הוכיחו כי אין ביכולתם של מסרים שמנוסחים בצורה זו להזיק בשום צורה, אך כאמור יש ביכולתם להעלות התנגדויות שמגיעות מהרצון של תת המודע לשמור עליכם ולקבע אתכם במקום.
במידה ואתם חשים גרוע בזמן ההאזנה או סבורים שהקלטת לא טובה לכם – יש להפסיק את ההאזנה מידית. חלק חשוב מהטכניקה הזו מבוסס על הכוונה הכנה והאמיתית שלכם להשתנות ולשנות הרגלי חשיבה או כפי שכבר הוכח- הכוח העצום של המוח, עובד לשני הכיוונים. אם תחשבו שיש בכוחן של ההצהרות להזיק לכן, המוח יכול למצוא דרך לעשות זאת. חשוב גם לומר שהקלטות אינן תחליף לרופא או לשיטות טיפול אחרות בהן אתם משתמשים אלא משלימות את הטיפול ומעגנות את השינוי.

וכעת כשאתם יודעים את כול הנתונים, קחו אחריות על העבודה שלכם, קבעו את הכוונה היטב לפני ההאזנה כי מדובר כאן על עבודה עצמית. כול ההצהרות המוקלטת כאן הן הצהרות שנוסחו היטב ונוסו על אנשים שונים בכול העולם בהצלחה מרובה. אנו מאחלים גם לך שתחווה את השינוי המבוקש בקלות ובמהירות אך בשורה התחתונה, הכול תלוי בך….אתה המרפא של עצמך.
ודבר אחרון – למרות שהדעות חלוקות בנושא, אנו איננו ממליצים להאזין לקלטת בזמן נסיעה או בזמן ביצוע פעולה שיכולה לסכן אתכם ואחרים (אלא אם זו קלטת שצויין כי היא מיועדת להאזנה בזמן נהיגה או אימון גופני). למרות שעל פניו לא מדובר בקלטת הרפיה או הרגעה, עדיין המסרים ברקע עוצמתיים, ועדיף שלא לעשות להם חיבור במוח עם משהו שיכול להלחיץ אתכם.
לקריאה נוספת: מסרים סאבלימינלים – הנחיות לשימוש

מסרים סאבלימינלים או תת הכרתיים, מעוצבים במיוחד להביא לכם תוצאות בדרך הקלה המהירה וה"עצלה" ביותר שיש. איך הם עושים זאת?

האזנה וחזרתיות

1) האזנה וחזרתיות
המוח שלכם נחשף שוב ושוב למסרים חיובים מעצימים, שמתכנתים אותו לחשיבה חיובית ומשנים את החיווט הפנימי שלו.

עקיפת-המוח-המודע

2) עקיפת המוח המודע
המסרים עוקפים את המוח המודע שרגיל להעלות התנגדויות להצהרות חיוביות, ומשפיעים ישירות על תת המודע שלכם.

הטמעה בתת המודע

3) הטמעה בתת המודע
המסרים מגיעים ישירות אל תת המודע ומוטמעים בתוכו בשלמות על מנת להחליף את דפוסי החשיבה הקבועים שלכם.

אמונה-חדשה

4) אמונה חדשה
האמונות החדשות מתיישבות בפנים, ומשנות את החשיבה, ההרגשה וההתנהגות - ואת התוצאות שאתם רואים בחייכם.

מסרים סאבלימינלים

איך מתחילים?
ראשית: הורידו את קבצי השמע הדיגיטלים (MP3) שנשלחו במייל למחשב שלכם. משם תוכלו להוריד אותם לנגן המדיה, לטבלט או לטלפון החכם - או לצרוב אותם על דיסק ולהאזין במערכת הסטריאו. כל חבילת מסרים סאבלימינלים, מגיעה עם כמה סוגי רקע (פסי קול) כדי שתוכלו לבחור בינהם ולגוון. אם בחרתם להאזין דרך המחשב, תוכלו לסגור את הרצועה בלולאה (לופ או Repeat) ולהתחיל להאזין בלחיצה על Play.
איך זה עובד?
מסרים סאבלימינלים יושבים על תדרים של סאונד, שאינם נשמעים על ידי המוח המודע, אך נקלטים ומוטמעים בתת המודע. אפשר להעבירם בצורה ויזואלית של הקרנת תמונות או כיתוב (כפי שאנו מכירים בפרסומות) או דרך השמיעה. הם עובדים על עיקרון פסיכולוגי ידוע הנקרא "אפקט אשליית האמת", הגורס שכל מה שאנו חוזרים ושומעים, או אומרים לעצמנו שוב ושוב, יתפס על ידינו בסופו של דבר כאמת, גם אם בתחילה לא האמנו לו. מסרים ויזואלים מועברים לרוב על ידי פלשים מהירים של תמונות או כיתוב, שאינם נתפסים על ידי המוח המודע, אך השיטה הפופולרית ביותר גם כיום, היא דרך השמיעה. הדרך הזו לא רק שאינה פולשנית, היא גם מהנה במיוחד. אתם יכולים להירגע תוך שאתם מאזינים למוזיקה שקטה, או לנגן אותה ברקע כשאתם עסוקים בבית, בלימוד בג'וגינג או בכל פעילות, ואתם יכולים גם להאזין לה בזמן השינה. אם תשמיעו את הרצועה בלולאה (לופ) במהלך הלילה, תגלו שיש לכם 8 שעות פנויות כדי לתכנת את המוח שלכם מחדש ללא שום מאמץ.
מה שומעים בקלטות?
בפועל תשמעו מוזיקה עדינה, רחש גלים או קולות בטבע, אך תת המודע שלכם יקלוט את כל הסוגסטיות/פקודות שמועברות ברקע ולא יחלוף זמן רב עד שתתחילו לחוש בשינוי. השיפור יכול לקרות בתחומים שונים של חייכם. מודעות עצמית גבוהה, תפיסה טובה יותר של מצבים ובכלל תחושה טובה יותר – ולא רק בתחום בו בחרתם לטפל. המוח שלנו מורכב ממערכות של קשרים וכאשר אנו מנתקים קשרים לא רצויים, ומחזקים קשרים אחרים, אפשר לרוב לחוות שיפור בעוד תחומים בחיים. אבל אתם לא צריכים לקחת את המילה שלי על כך. הדרך הטובה ביותר להבין את השפעת המסרים, היא להוריד רצועה להאזנה, ולהתנסות בטכנולוגיה הזו בעצמכם. תוכלו למצוא רצועות רבות להורדה בחינם בספריית המדיטציות – מסרים תת הכרתיים.
איך מסרים שאיני יכול אפילו לשמוע יכולים להשפיע עלי?
יתכן שזו הפעם הראשונה שאתם נתקלים בתחום המסרים, ואתם ספקניים שניתן לחולל שינוי פנימי עמוק, רק מהקשבה למילים שאינכם שומעים או תוך כדי שאתם ישנים. אך בפועל, מחקרים רבים לאורך השנים, כבר הוכיחו ששינוי מהותי ועמוק בכול אדם חייב להתרחש ברמה התת הכרתית, כך שלא קשה להבין כיצד טכניקה שמאפשרת שידור ישיר וחזרתי אל תת המודע היא כה עוצמתית. המוח שלנו, מתפקד כמו משדר רדיו שקולט בכול רגע נתון, מיליוני פריטים של מידע מהסביבה. מתוך כול כמות האינפורמציה העצומה הזו, רק 2% עד 4% מגיעים למודעות שלנו, כשכול שאר המידע עובר באופן אוטומטי ל"תיוק" בתוך המאגר של המוח הלא מודע' שם הוא נשמר בתוך רשת עצומה של ספריות, ולמעשה מנהל את חיינו. למוח שלנו יש דרכים שונות לסנן מה יגיע למודעות ומה יכנס למאגר. המוח המודע, הוא ביקורתי, ולא יאשר כניסה של מידע שסותר את מה שהוא כבר הטמיע כהרגל חשיבה, אמונה או פרדיגמה, לכן החשיבות של התכנות הסאבלימינלי גבוהה, שכן מטרתו לשנות את הדיבור הפנימי הקבוע, וליצור שינוי פנימי עמוק ויציב.
איך אוכל לדעת שהמסרים בקלטות הם באמת לטובתי?
כול הקלטות שלנו מלוות ברצועה משלימה (חינמית) של ההצהרות הגלויות. תוכלו להאזין למסרים כפי שהוקלטו בצורה גלויה ובליווי של מוזיקה נעימה. הקלטות הללו נועדו, לא רק על מנת שתוכלו לדעת מה הם המסרים בקלטת הסאבלימינלית, אלא גם על מנת שתוכלו להאזין להן כפעם בשבוע, ולשלב את עבודת המוח התת מודע עם המוח המודע.
איך להאזין לרצועות המסרים הסאבלימינלים?
מסרים סאבלימינלים עובדים על חזרתיות ועל יצירת "מסה קריטית" של אינפורמציה חיובית במוח, מאין "שטיפת מוח חיובית" אם תרצו... הדרך להשפיע על תת המודע, היא לשכנע אותו שוב ושוב, לכן מומלץ להאזין למסרים כמה שיותר זמן במהלך היום והלילה. אם תוכלו לשלב כ-4-5 שעות של האזנה ברקע משך היום ועוד 8 שעות שינה, תקבלו את התוצאות הטובות ביותר, אך גם האזנה משך 8 שעות השינה, תהיה אפקטיבית. פשוט נגנו את הקלטות בלולאה (לופ או Repeat) ברקע, כשאתם עסוקים בפעילות השוטפת שלכם: עובדים על המחשב, מבצעים את מטלות הבית, בעבודה במשרד או בדרך. בנוסף, בחרו לכם רצועה להאזנה משך הלילה, ונגנו אותה בלולאה במהלך השינה, כך תרוויחו עוד 8 שעות של תכנות תת מודע שיחולל פלאים בתחום בו בחרתם. פעם ביום, משך 20 דקות, מומלץ לתרגל האזנה אקטיבית במדיטציה. אם אחת מהקלטות בחבילה, מכילה אימון גלי מוח בתדרים, מומלץ לתרגל איתה! כשאתם מאזינים בצורה אקטיבית: תתרווחו בכיסא או במיטה, תרגיעו את אברי הגוף ונשמו בטבעיות. האזינו לקלטת בקשב ועם כוונה, רצוי עם אוזניות - לפחות פעם ביום - משך 20 דקות. אם אתם מתורגלים במדיטציה, תוכלו לבצע מדיטציה בזמן ההאזנה (להרפות ולשחרר מחשבות), אך זו לא הכרחי.  במקביל, תוכלו לדמיין את התחושה שמה שאתם רוצים כבר קרה והוא כאן במציאות שלכם, ולהשתעשע עם ההדמיה הזו.
באיזה ווליום להאזין?
ווליום רגיל. מומלץ להאזין לקלטות בווליום סטנדרטי בו אתם חשים בנוח כמו הווליום בו אתם מאזינים למוזיקה רגועה. אם אתם חשים אי נוחות בהאזנה- פשוט הורידו מעט את הווליום.
מה ההבדל בין מסרים סאבלימינלים לתדרים לאימון גלי מוח?
בעוד שהתדרים משפיעים על המצב הנפשי והתחושות השונות, ומביאים את המוח למצב קליטה מיטבי, המסרים התת הכרתיים נועדו לשנות הרגלי חשיבה. צירוף של שניהם יחד הוא מבחינת "מכפיל רווח".
איך להאזין למסרים סאבלימינלים עם תדרים לאימון גלי מוח?
לרוב ההמלצה היא להקשיב לתדרים עד שעה - שעה וחצי ביום. למרות שרוב התדרים לאימון גלי מוח, בטוחים להאזנה, ההמלצה שלנו היא להאזין למוזיקה עם תדרים לאימון גלי מוח לזמן מוגבל. לכן, אם אחת מהקלטות הסאבלימינלית שקיבלתם כוללת תדרים - האזינו לקלטות עם אימון התדרים עד שעה ביום (ניתן לחלק ל- 3 פעמים 20 דקות כול פעם), וביתרת הזמן, האזינו לקלטות הסאבלימינליות ללא התדרים. קלטות התדרים, מצויינות לצורך האזנה אקטיבית במדיטציה או ויזואליזציה. שימו  לב: אין להאזין לתדרים לאימון גלי מוח בזמן נהיגה! קראו עוד על תדרים לאימון גלי מוח.
איך משתמשים בקלטת ההצהרות הגלויות?
פעם בשבוע. כל הקלטות הסאבלימינליות שלנו מלוות ברצועה משלימה עם המסרים החיוביים, כפי שהוקלטו בצורה גלויה ובליווי מוזיקה נעימה. הקלטות הללו נוצרו על מנת שתדעו מה הם המסרים להם אתם מאזינים, וגם כדי לשלב את עבודת המוח המודע עם תת המודע. יתכן שתוך האזנה לקלטות הגלויות, תחושו התנגדות כלפי משפטים מסוימים, לכן מומלץ להאזין להן רק כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם, בתחום בו בחרתם לטפל. מומלץ להאזין לקלטות הגלויות בערך פעם בשבוע - והן גם תהוונה עבורכם אינדיקציה, שתראה לכם באיזה שלב אתם נמצאים בהטמעת המסרים הסמויים. עם הזמן, תגלו שההתנגדויות שלכם בהאזנה להצהרות הגלויות מתמוססות, וקל לכם יותר לקבל את ההצהרות – גם ברמה מודעת.
האזנה תוך שינה
מסרים סאבלימינלים יכולים לעזור לכם לחולל שינויים ולהתמיד בהם, במאמץ מינימלי. כך תהפכו את שעות השינה שלכם במהלך הלילה, לסדנת התפתחות עצמית פרקטית. כמה נפלא זה יכול להיות, אם תוכלו פשוט לבלות 1/3 מהיום שלכם בפיתוח עצמכם, בשיפור תחומים כמו זיכרון, שינוי הרגלים מעצבנים או פשוט חיזוק הביטחון העצמי. אתם יכולים להשתמש במסרים כדי לשפר לימודי שפה כפי שהקוסמונאוטים הסובייטים עשו לפני שנים. למשיכת בן/ת זוג, להורדה במשקל, להקנות תודעת שפע ועוד ועוד. הקשיבו לקלטות לפני השינה, ותוך כמה רגעים תתחילו לחוש איך הלחץ מתחיל להתמוסס, כשהמוח נעשה יותר ויותר קליט להשאות. כאשר כל הסוגסטיות המעצימות הולכות ונשתלות בראשכם, תגלו תחושה עמוקה של רגיעה שמשתלטת עליכם ואולי תיזכרו בזמן שבו הרגשתם רגועים לחלוטין, בלי דאגה בעולם. עד סוף ההקלטה – תוכלו להבחין עד כמה באמת גופכם רגוע ותחושו כל נשימה או שפשוט תשקעו בשינה עמוקה. וכשתקומו בבוקר, תוכלו להבחין איך גופכם טעון באנרגיה וההרגשה שלכם לגבי היום החדש חיובית יותר ויותר בכל יום שעובר.
מתי להאזין למסרים?
אתם יכולים להאזין למסרים ברקע בכול זמן אפשרי. כשאתם קמים בבוקר, או הולכים לישון, כשאתם שוטפים כלים, עובדים על המחשב, קוראים ספר, רואים טלוויזיה או מתעמלים. עדיף שלא להאזין בזמן נהיגה או בזמן פעילות מסוכנת שדורשת את כול הפוקוס שלכם, אלא אם מדובר בקלטות עם מוזיקה קצבית שמיועדות להאזנה בזמן אימון גופני או נהיגה.
כמה זמן עלי להאזין למסרים?
רצוי להאזין לרצועות מידי יום משך כמה שבועות, בין 21 עד 90 יום, לאחר מכן, לחזק את ההטמעה באמצעות האזנה אחת לשבוע או יותר. מובן שאפשר להמשיך להאזין מידי יום אם זה עושה לכם טוב.
איך אחוש בשינוי?
הקשבה למסרים סאבלימינלים יכולה לבוא לידי ביטוי בהרגשה הכללית, בהתנהגות ביום יום, וגם בצורת תחושת בטן או אינסטינקט. זה דומה למצב בו אנו שואבים אבק וברקע הטלפון מצלצל. רעש השואב גובר על הצלצול כך שהוא מתקיים מתחת לסף הכניסה של השמיעה שלנו, אך עדיין, פעמים רבות, משהו יגרום לנו לכבות את השואב ולשמוע את הטלפון. זהו תת המודע שלנו שמאותת לנו בתחושת בטן. הקשבה ממושכת יותר לאורך זמן, כבר תיתן אותות משמעותיים יותר בדרך בה אתם חיים. תת המודע שרגיש מאוד למסרים מהסביבה, יתחיל מעשית לשנות את צורת החשיבה שלכם ולהטמיע את האמונות החדשות. לדוגמה: תת המודע יתחיל לתפוס אתכם כ"בעלי ביטחון עצמי" שהוא כעת מאמין שאתם באמת, וזה יבוא לידי ביטוי תחילה בתחושה ואחר כך גם בדיבור ובהתנהגות.
אז חוץ מלהקשיב, אני לא צריך לעשות כלום?
ראשית, גם ההאזנה עצמה היא התחייבות שעליכם לקחת, והיא דורשת זמן ורצון. אם בחרתם לתת אמון בטכניקה הזו, חשוב שתתרגלו אותה כמו שצריך. קחו את הזמן הנדרש והקפידו להאזין לפי ההוראות. המסרים הסאבלימינלים באים לסייע לכם להשיג את המטרות המודעות שלכם. אם אתם נאבקים בהורדת משקל, פוחדים להקים את העסק עליו חלמתם או רוצים להשתפר בטניס, המסרים הללו יטפלו בחלק הלא מודע שרגיל להעלות ספקות ודאגות, או יבטלו אמונה מושרשת כמו "אני לא אצליח לשרוד כעצמאי" . בכך הם יסייעו לכל המערכות שלכם להיות מתואמות יחד, כדי לחתור להשיג את מבוקשכם. זה אומר שאתם מקבלים סיכוי הרבה יותר גבוה להצליח במה שאתם מבקשים אבל אתם צריכים לרצות בכך ולהתכוון לכך קודם כל. אם אתם רוצים להשתפר בטניס, תצטרכו במקביל לשמיעת הקלטות גם לעלות למגרש…אם אתם רוצים להקים עסק, המסרים יעוררו בכם מוטיבציה אבל תצטרכו גם לעשות את סדרת הפעולות הנדרשות כמו להתפטר מהעבודה, להירשם כעוסק ולהשיג לקוחות. אם אתם רוצים להוריד במשקל, תצטרכו להחליט על יום שבו אתם מתחילים דיאטה או פעילות גופנית, והמסרים יקלו על התהליך ויקלפו אותו מהסבל שנלווה אליו על פי רוב. ובכלל, אין ספק שהסיוע מתת המודע יכול להפוך כול דרך למטרה שלכם לקלה בהרבה, ומהנה. וכמובן, קחו בחשבון שרוב הסיכויים שהשינוי המיוחל לא יקרה "בין לילה", כי מדובר בהרגל שיש להטמיע – גם אם בצורה הכי עצלה שיש….
האם המסרים יקלטו במוחי, גם אם איני מודע לכך שהם מוקלטים ברקע?
התשובה הפשוטה היא – כן. אמנם ההמלצה שלנו היא לקבע את הכוונה שלכם טרם ההאזנה, כדי שתהיו ברורים יותר במטרות שאתם רוצים להשיג, אך עובדה היא כי השימוש במסרים סאבלימינלים נפוץ מאוד גם בתעשיית הפרסום, הקולנוע, הפוליטיקה והצבא, למטרות שונות. זו אמנם הוכחה לכך שהם עובדים, אבל גם לכך שניתן לעשות בהם שימוש לרעה. תחום ההתפתחות האישית עם זאת, עושה במסרים שימוש מושכל וחיובי ועל פי חוקיות מובנית בעת היצירה שלהם.
מה אם עוד מישהו בבית או ישן לצידי ושומע את המסרים?
מאחר וכל המסרים מנוסחים אך ורק בצורה חיובית, אין בהם להזיק לאיש, מקסימום הם יועילו גם למי שנמצא אתכם.
ואם אישתי שומעת הצהרות בלשון נקבה?
תת המודע שלנו כאמור קולט הכל. מסרים חיוביים בלשון נקבה, יכולים להיקלט בתת המודע הגברי לחיוב או להתפס כחסרי משמעות, אך שוב-אין בהם כדי להזיק. נשים שתאזנה למסרים בלשון זכר, תהיינה יותר פתוחות לקבל אותם, משום שהשפה העברית ברבים היא בלשון זכר, ותת המודע שלנו כנשים, יותר רגיל ליחס אותה גם אליו.
למה לצפות לאחר ההאזנה?
ברוב המקרים, תתחילו להבחין בשינוי בהרגשה כבר אחרי כמה האזנות. שינוי תת הכרתי יציב, יכול להתרחש תוך שלושה שבועות. במקרים אחרים ידרשו לכם 90 יום כדי לראות תוצאות, הכול בהתאם לעוצמת האמונות שכבר מוטבעות בכם היום. השינוי לא יגיע כהארה פתאומית אלא באופן מדורג וטבעי לגמרי. פתאום תתחילו לחוש תחושה טובה יותר באותו תחום בו בחרתם, שתגרום לכם לרצות לשנות התנהגות או לפעול בכיוון מסוים. למשל תרצו לעשות משהו ותיווכחו שאתם עושים אותו אחרת מאשר הייתם עושים בעבר. בנוסף, פעמים רבות אנשים בסביבה שלכם יבחינו בשינוי שחל בכם, עוד לפני שאתם תבחינו, ויציינו זאת בפניכם. תהיו עירניים לתגובות ומחמאות מהסובבים אתכם, ותעריכו את עצמכם על כל שלב בו התקדמתם לעבר החלום שלכם. המסרים מעודדים שינוי עמוק מבפנים ולכן גם אם יקח זמן עד שתבחינו בשינוי, היתרון בעבודה עם תת המודע, הוא שהשינוי שיוטמע ישאר איתכם גם בהמשך.
באיזה תחומים ניתן להשתמש במסרים תת הכרתיים?
ישנם שימושים רבים למסרים תת הכרתיים כמו קבלה עצמית, דיבור מול קהל, עידוד היצירתיות, הצלחה בבחינות, קריאה מהירה, קבלת החלטות, הפסקת עישון ועוד. למעשה, אין כמעט תחום שלא ניתן לסייע לו בעזרת דיבור ישיר למוח ושכנוע עצמי במה שאתם רוצים להאמין. מסרים סאבלימינלים הם למעשה הצהרות חיוביות ומיועדים לכול תחומי החיים: לפתח זיכרון, לעורר יצירתיות, לשחרר את הכוח של המוח, לשנות מצב מנטלי, לשחרר טראומות מהעבר, לעודד ביטחון עצמי, ללמוד כישורים חדשים, לחשוב כמו עשיר, למשוך זוגיות, להוריד במשקל, להשתפר בספורט ועוד תחומים רבים.
האם מסרים סאבלימינלים הם סוג של היפנוזה?
מסרים תת הכרתיים, בדומה להיפנוזה הם דרך להגיע אל תת המודע, תוך עקיפה של פונקציות החשיבה הביקורתית וההגיון הלוגי, על מנת לתכנת מחדש התנהגויות רצויות או לא רצויות. אך בעוד שההיפנוזה נעשית במסגרת טראנס היפנוטי או הרפיה מוחלטת והורדת מקצב גלי המוח, הרי שהאזנה לקלטת מסרים אינה דורשת זאת כלל. אמנם הקשבה במצב רגוע או אפילו תוך שינה היא אפקטיבית יותר בגלל מצב הקליטה של המוח, אך הקלטות עובדות בעיקר על חזרתיות – כמו שטיפת מח שחודרת למוח שוב ושוב עד שהיא נעשית הרגל, וכל זה כמעט בלי מאמץ או ריכוז. המשמעות היא, ששתי השיטות עוזרות לנו לטפל בנושאים שאי אפשר לטפל בהם ברמה מודעת, או למצוא מה השאיפות האמתיות שלנו שנחסמות על ידי המוח הביקורתי. אנשים רבים רוצים לפתח עצמם ולהגיע למודעות גבוהה יותר, אבל נמנעים מכך בגלל הזמן, הכסף, התדמית וכד'. לכן השיטה הזו, שהיא כל כך קלה וידידותית ומטפלת ישר במקור שהוא תת המודע, כל כך פופולרית כיום בעולם. רוצים לקרוא עוד על מחקרים על מסרים סאבלימינים? מסרים תת הכרתיים -מדע/ מחקרים על מסרים סאבלימינלים (המחקרים באנגלית).
איך להפיק את המיטב ממסרים סאבלימינלים?
) קבעו את כוונתכם. לפני שאתם מתחילים לעבוד עם המסרים, חשוב מאוד שתקבעו את כוונתכם בצורה ברורה. תת המודע שלנו הוא צייתן ויפעל איך שננחה אותו, אך הוא זקוק לכיוון מדוייק – כמו תכנת ניווט או גי.פי.אס פנימי. תהיו ברורים במטרות שאתם רוצים להשיג – גם אם המטרה היא שינוי בהרגשה שלכם. 2ׂ) תרגלו הקשבה אקטיבית פעם ביום. שבו או שיכבו בנוחות, תרגיעו את הגוף ואת המחשבות ותאזינו לקלטת בקשב לפחות פעם אחת ביום, משך 20 דקות. בזמן ההאזנה, אתם יכולים לעשות שני דברים: ** לתרגל מדיטציה שקטה בהרפיה – ללא מחשבות. ** ויזואליזציה: נסו לדמיין מה תהייה תחושתכם, כאשר תשיגו את המטרה שלשמה התחלתם להאזין. איך זה מרגיש להיות רזה, להיות עשיר או בזוגיות וכן הלאה. חדדו את התחושות הללו, השתעשעו איתן בדמיון ונסו לשהות כמה שיותר זמן בתוך האנרגיה הזו, במהלך ההקשבה. אם אחת מהרצועות שרכשתם כוללת תדרים לאימון גלי מוח- מומלץ לתרגל את ההקשבה האקטיבית עם התדרים, כדי להעצים את ההשפעה. 3) תרגלו הקשבה פאסיבית – נגנו את הקלטות המיועדות לכך ברקע - כמה שיותר. כול היום והלילה, לפחות במהלך 30 הימים הראשונים, או במקרים שאין שינוי – משך 90 ימים. לאחר מכן תוכלו להקשיב מידי פעם כשתחושו בצורך. הניחו לקלטות להתנגן ברקע כשאתם בבית, עובדים, מבשלים מתאמנים או צופים בטלוויזיה. חזרתיות היא המפתח והמוח שלכם יקלוט את הסוגסטיות גם אם אינכם מודעים להן. 4) האזינו לקלטת המסרים הגלויים פעם בשבוע, וכך תשלבו את עבודת המוח המודע עם תת המודע. יתכן שתוך האזנה לקלטות הגלויות, תחושו התנגדות כלפי משפטים מסוימים, לכן מומלץ להאזין להן רק כשאתם מרגישים טוב עם עצמכם, בתחום בו התמקדתם. הסוגסטיות הגלויות יתנו לכם אינדיקציה, שתראה לכם כיצד המסרים הסמויים עובדים, כשעם הזמן תוכלו לחוש כיצד ההתנגדויות שלכם בהאזנה להצהרות הגלויות מתמוססות, וקל לכם יותר לקבל את ההצהרות – גם ברמה מודעת. 5) האזינו בזמן שינה – הרבה אנשים שמחים להירדם עם צלילי מוזיקה רגועים או צלילים מהטבע, ומשתמשים בקלטות המסרים הסאבלימינלים בזמן השינה. האזנה תוך שינה היא אפקטיבית במיוחד כי האינפורמציה עוברת ללא הפרעה לתת המודע, ואתם מרוויחים 8 שעות של עבודה עצמית. 6) שימרו על מיקוד – גם אם יש לכם נושאים רבים שאתם מעוניינים לטפל בהם ואינכם יודעים איפה להתחיל, התחילו תמיד בנושא אחד, רצוי זה שחשוב לכם ביותר. הרעיון הוא להתמקד בכל תקופה בנושא יחודי, כי הפוקוס שלנו חיוני ביצירת המציאות ובבניית תבניות החשיבה החדשות. 7) היו עירניים לשינויים ותחגגו כל שינוי – השינויים שנוצרים בעזרת המסרים הסאבלימינלים הם מעודנים ובאים מבפנים, לכן יתכן שבתחילה אפילו לא תשימו לב שמשהו השתנה. פעמים רבות אנשים אחרים בסביבה שלכם, הם אלו שישקפו לכם שהשתנתם אז שימו לב במיוחד למחמאות ולפידבקים שאתם מקבלים מהסביבה וכשהבחנתם בשינוי, תדאגו לציין זאת, להתגאות בעצמכם ואף "לחגוג" כל שינוי – ובכך לעזור להטמיע אותו.
חשוב לקרוא לפני השימוש
הקלטות הבאות מיועדות לשפר תחומים שונים בחייכם, ואנו מקווים כי הן תסייענה לכם לעשות כן. אם אתם נתונים תחת השגחה רפואית או מקצועית או נוטלים תרופות, אנו ממליצים כי תתיעצו עם הרופא המטפל שלכם לפני שתתחילו להאזין. כמו בכול שינוי שאתם עושים באורך החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם, וכך גם לפני שאתם מתחילים לתרגל מדיטציה, מסרים סאבלימינלים, אימון גלי מוח או כול שיטת טיפול אנרגטית שיש לה השפעה על התודעה. (אם אתם נוטלים תרופות, או סובלים ממחלה נוירולוגית או הפרעה תפקודית – אל תתחילו מבלי שעשיתם זאת!). דיסקים אלו נוצרו בלב פתוח ורצון להביא מזור לכמה שיותר אנשים. הכלים של הדמיון המודרך, המסרים התת הכרתיים והמוזיקה לאימון גלי מוח, הם כלים עוצמתיים מאוד ולכן, באחוז קטן מהמקרים, עם תחילת ההאזנה יעלו לפני השטח נושאים רגשיים המבקשים שחרור, שיכולים לגרום לכם לאי נוחות, עצב, כעס ורגשות שליליים. במקרים רבים התחושה הזו תעבור אחרי כמה זמן ותשתחרר – אך אם אתם חשים שאינכם בטוחים, לחוצים או חרדים, הפסיקו את ההאזנה ותתייעצו איתנו או עם הרופא/המטפל שלכם. חשוב גם לציין, כי על אף שההאזנה היא תרפויטית, היא אינה מהווה תחליף לטיפול רפואי ויש להשמע להוראות הרופאים שלכם בלי קשר לעבודה הפנימית שאתם עושים עם עצמכם. במילים אחרות – אין לראות בדברים הכתובים או נאמרים באתר, כהמלצה להפסקת כל טיפול רפואי או כתחליף לו. כמו כן, איננו ממליצים על האזנה בזמן נהיגה, בשל האופי המרגיע של המוזיקה, (מלבד רצועות שמיועדות להאזנה בזמן פעילות גופנית ונהיגה). אנו מקווים שתהנו מההאזנה ותעשו בה שימוש מעצים שישפר את חייכם בתחום בו בחרתם. נשמח תמיד לעמוד לרשותכם בשאלות או בקשות, וכמובן שנשמח לשמוע על סיפורי ההצלחה שלכם.

קראו גם: הנחיות האזנה למסרים סאבלימינלים.

18 תגובות על “מה הם מסרים תת הכרתיים – סאבלימינלים

 1. אלמוג אומר:

  האם יש מסרים תת הכרתיים כשברקע מתנגנים תדרים בינוראלים ? או שעדיף לא לשלב בין שניהם?

  • רינת ידלין אומר:

   יש מסרים עם תדרים ברקע, ויש גם מסרים בלי תדרים (או לחלופין תדרים בלי מסרים) . השילוב בין שניהם מומלץ והוא בבחינת מכפיל רווח.

  • רינת ידלין אומר:

   לא בהכרח מסוכן אבל לא מומלץ (יכול לעשות לך כאב ראש או טינטון). על כל פנים אם תאזיני ללא אוזניות אז אין בעיה.

 2. מוטי אומר:

  האם אפשר ללמד את תת המודע דברים חדשים כלומר דבר שהוא לא יודע והמוח יקלוט את זה

  • רינת ידלין אומר:

   אני לא בטוחה למה אתה מתכוון?…אם אתה רוצה ללמוד פיזיקה או שפה חדשה רק דרך תת המודע- זה פחות יעבוד. אבל אם תתחיל למשל ללמוד שפה, ותשלב גם הצהרות תת הכרתיות שמחזקות את לימוד השפה, הלימוד יהיה יותר קל ומהיר.

 3. עדי אומר:

  האם הצהרה באורך של דף אפקטיבית , או שצריך לבצע שינון משפט אחד קצר כדי לשנות אמונה ?
  והאם המודע לא יקבל זאת כשקר כשיראה שזו לא אמת מוחלטת ?
  תודה רבה!

  • רינת ידלין אומר:

   היי עדי, הצהרה באורך של דף יכולה להתאים ל”שינון הצהרות חיוביות” שזו טכניקה שונה ממסרים סאבלימינלים. היתרון של מסרים סאבלימינלים הוא שהמוח המודע אינו שומע אותם ולכן לא יכול להתנגד. הם עוברים ישירות אל תת המודע ומשנים אותו בעזרת חזרתיות.

 4. אנונימית אומר:

  איך אני בתור אדם רגיל שרוצה לשמוע את המסרים הללו יודעת שהמסרים האלו לא שליליים? יש לי אפשרות לשמוע את המסר שמועבר לתת מודע לפני שאתה בכלל משמיע אותם ?

  • רינת ידלין אומר:

   כמובן. כול החבילות הסאבלימינליות מכילות קובץ אחד של המסרים הגלויים. ברוב המוצרים ניתן להאזין להצהרות עוד לפני הרכישה.

 5. אנונימי אומר:

  מאיזה גיל מותר?
  אני יודע שתדרי מוח מותר מ 17 ומאיזה גיל מותר מסרים תת הכרתיים?

  • רינת ידלין אומר:

   אפשר להאזין למסרים בכל גיל, אך כמובן שהם צריכים להתאים. יש אפילו שיוצרים “לחישות לילה” שזו טכניקה דומה לסאבלימינלים – עבור תינוקות.

 6. חעי אומר:

  רציתי לשאול אם מסרים תת הכרתיים שנשמעים כמו מוזיקה באנגלית לדוגמא על אדם שלא מבין אנגלית. המח יקלוט את זה?..או כל שפה אחרת?

 7. רינת ידלין אומר:

  היי רועי, המסרים התת הכרתיים, צריכים להיות בשפה שאתה מבין , וזאת על מנת שיעבדו על המוח.

  • ליאב אומר:

   ונגיד ואני מבין אנגלית בצורה חלקית (לא מושלמת), ואני שומע למשל את המסרים האלה ביוטיוב
   עדיין המסרים יחדרו לתת מודע?

   • רינת ידלין אומר:

    המסרים שאתה מבין באנגלית יחדרו אל תת המודע, ואלו שלא – לא יחדרו. תת המודע שלך מבין אנגלית בדיוק במידה שבה המוח המודע שלך מבין אותם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *