שינה עמוקה – סאבלימינל עם תדרים (טונים) איזוכרונים לגלי מוח

פוסט שינה עמוקה - סאבלימינל עם תדרים (טונים) איזוכרונים לגלי מוח

סובלים מהפרעות שינה? כמה פעמים מצאתם את עצמכם בשעה 2 או 3 בלילה בוהים בשעון בייאוש ומתפללים שתצליחו כבר להירדם?

אם גם אתם כמו אנשים רבים מתקשים להירדם בלילה, מתעוררים הרבה פעמים במהלך השינה או פשוט קמים עייפים אחרי שינה טרופה, הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לישון טוב, ושלוש רצועת שמע MP3 להאזנה לפני השינה שיעזרו לכם להרדם ולהיפטר מבעיות השינה שמציקות לכם.

אינסומניה או הפרעת שינה נחשבת לאחת מהבעיות הנפוצות ביותר במאה ה21. רק בישראל עצמה קרוב ל- 40% מהאוכלוסייה הבוגרת (מעל גיל 20) מעידה על כך שהיא סובלת מבעיות בשינה. נדודי שינה והפרעות שינה נחשבים לאחד מהגורמים בעלי ההשפעה המשמעותית ביותר על איכות חיינו. הם גורמים לא רק לעייפות במהלך היום, אלא גם לירידה בכושר המנטאלי וביכולת לקבל החלטות, ולפגיעה בזיכרון ובריכוז. הם יכולים ליצור בעיות ביחסים הבין אישיים ובתקשורת שלנו עם הסביבה ובעיקר הם פוגמים בתפקוד השוטף של מערכת החיסון שלנו שפועלת בעיקר בזמן השינה.

אינסומניה כמו כל מצב פיזי או מנטאלי, תזין את עצמה ככל שנתמקד בה יותר. כול מחשבה שמעוררת בנו לחץ כמו "אני פוחד שאם אכנס למיטה לא ארדם" או "גם ככה לא אצליח להירדם" תמשוך עוד מחשבות דומות שרק ירחיקו מאיתנו את השינה המיוחלת. אם אתם סובלים מנדודי שינה באופן קבוע, יש מספר צעדים שתוכלו לתרגל כול ערב כדי להחזיר את הגוף והמוח לדפוס השינה הטבעי שלו.

כדי להפטר אחת ולתמיד מנדודי השינה, תוכלו לבחור לבין רצועות השמע הבאות, שעוצבו במיוחד להפיל שינה בעזרת מסרים תת הכרתיים (סאבלימינלים) מרגיעים, ותדרים או טונים מיוחדים שיעבירו את המוח שלכם למצב שינה בקלות ובמהירות. נגנו את הרצועות ברקע, כשאתם במיטה, ותנו להן לעשות את העבודה.

מה מכילה החבילה?

החבילה המלאה לשינה טובה כוללת 7 רצועות שמע להורדה, שעוצבו במיוחד להפיל שינה.

3 קלטות לשינה עמוקה עם טונים בינוראלים להאזנה עם אוזניות.
2 קלטות שינה עמוקה עם מסרים סאבלימינלים.
1 קלטת "רעש לבן" לנדודי שינה.
1 קלטת לשינה עמוקה עם מסרים סאבלימינלים ותדרים לאימון גלי מוח (60 דקות).

מהו רעש לבן?

רעש לבן: סדרת תדרים המייצרת צליל קבוע, שנשמע כמו הרעש שמופק מהטלווזיה כאשר המסך מקולקל או מרצד. הרעש עובר את מערכת הקשב שלנו, ולאחר זמן מה נעלם מהאוזן ואנו מפסיקים לשמוע אותו. הוא ממסך את כול רעשי הסביבה, כך שלאחר שנתרגל אליו, נוכל לשבת בשקט ולהתרכז בעבודה או בלימודים בלי הפרעות. מיועד לעבודה בסביבה רועשת, למדיטציה או גם לצורך הירדמות, או כל פעולה שרעש חיצוני מפריע לה.

קצת על הקלטת לשינה עמוקה עם מסרים סאבלימינלים ותדרים לאימון גלי מוח (60 דק)

60 דקות לשינה מושלמת. הטונים בקלטת הבאה מעוצבים כטונים מפילי שינה המיועדים לטיפול בהפרעות שינה ואינסומניה, ומכילים מכלול של תדרים בינוראלים ואיזוכרונים, המיועדים להוריד את גלי המוח בהדרגה ממצב עירות למצב שינה עמוקה. מומלץ להאזין לקלטת עם אוזניות כדי לקבל את המירב מהטונים הבינוראלים, אך ניתן גם להאזין בלעדיהן ועדיין להנות מהטונים האיזוכרונים. הטונים ברצועה מלווים במוזיקת רקע נעימה – המשלבת פסנתר עם אפקט רקע הרמוני מתמשך, ועם הצהרות סאבלימינליות המיועדות להפיל שינה. הרצועה היא בת שעה ומכילה את תדרי הבסיס: טון איזוכרוני 250 הרץ (מעורר ומחייה) עם טון בינוראלי 90 הרץ (הרגשה טובה, ביטחון, תחושת רווחה ואיזון).

הטונים באימון:

5.5 הרץ, גלי תטא – מיועד למעבר מידע לידיעה (פנימית), מעורר הדמיה, הדרכה פנימית ואינטואיציה ומחולל חום. תדר 4.9 (תדר תטא נמוך) משרה הרפיה, מצב מדיטציה ושינה. תדר 4.0 הרץ (תדר תטא) מעורר הפרשת כימיכלים בגוף לרגיעה ותחושה טובה, מחדד זיכרון ומציף פתרונות. תדר 3.4 הרץ – תדר דלתא במצב שינה עמוקה. 0.9 תדר דלתא מעורר אופוריה. תדר 0.5, תדר דלתא נמוך מרגיע, מסייע לכאבי ראש וכאבי גב, מכוונן את המוח מחדש.

תדר גלי מוח תטא: תדרי תטא במוח נעים בין 4-7 הרץ והם נצפים במוח במצב שינה עם חלימה, או במצב עירות בזמן מדיטציה עמוקה או טראנס. הם מעוררים מצב תודעתי של השראה יצירתית, קשר רוחני וחיבור לתת המודע.  מעודדים למידה ומעוררים תמונות ויזואליות חדות. הם מקושרים למדיטציה מתקדמת ומהווים "חלון" לתת מודע, הורדת לחץ דם וריפוי התמכרויות.

תדר גלי מוח דלתא: תדרי דלתא במוח נעים בין 0 ל- 4 הרץ. הם נחשבים לתדרים המרגיעים ביותר מתוך גלי המוח, והם מופיעים במוח לרוב בזמן שינה; זמן בו הגוף נוהג להתחדש ולהתרפא.  בדומה לכול תבניות הגלים האיטיים, הם מיוצרים בהמיספרה הימנית של המוח, אך ניתן לצפות בהם במוקדים שונים של המוח, בהתאם למצב התודעה. גלי דלתא מקושרים לתחושת אמפטיה, מודעות גבוהה וריפוי.

שימו לב:  גלי דלתא עשויים להפיל שינה ולכן אין להאזין לקלטת במידה ואתם נוהגים או עושים פעילות שיכולה לסכן אתכם. האימון לא מיועד להחליף את הרופא או התרופות שהנכם נוטלים ואם אתם תחת השגחת רופא, יש להתייעץ איתו לפני ההאזנה.

אין להאזין למוזיקה בינוראלית עם אוזניות במקרים הבאים: אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים, אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה, אם אתן בהריון, אם יש לכם קוצב לב, אם יש לכם רגישות גבוהה לאור, אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים, 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב, 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם. תוכלו לקרוא עוד על מוזיקה בינוראלית (מוזיקה לגלי מוח) כאן.

האזינו לדוגמה למוזיקה עם סאבלימינלים ותדרים בינוראלים ואיזוכרונים לשינה:  סאבלימינלים לשינה טובה עם תדרים בינוראלים ואיזוכרונים

המסרים הסאבלימינלים ברצועות לשינה טובה:

המסרים מוקלטים בטון דיבור רגיל, ואז מוחלשים לרמה שהאוזן אינה שומעת אך תת המודע מאזין ומפנים. אלו המסרים ברצועה:
אני מרשה לעצמי לצנוח לשינה עמוקה.
אני אוהב לישון.
אני מרגיש רדום.
אני נרדם במהירות.
אני מסוגל לשקוע בשינה תוך דקות.
אני מרגיש מוגן ובטוח.
אני מרשה לעצמי להיסחף בנוחות לשינה שלווה.
אני במקום בטוח ושקט.
הגוף שלי יודע איך להירגע ולהירדם.
המיטה שלי נוחה ונעימה.
אני משחרר את כול המתח מהיום שעבר.
אני נותן לגוף שלי את כול המנוחה לה הוא זקוק.
עם כול נשימה אני נכנס עמוק יותר לשינה.
הגוף שלי מודה לי על השינה.
אני חושב רק מחשבות טובות לפני השינה.
אני יכול לישון בקלות בכול מקום.
אני קם כול בוקר עם כוחות מחודשים.
אני קם כול בוקר רגוע אחרי שינה טובה.
אני קם כול בוקר כמו אדם חדש.
אני תמיד מתעורר רגוע עם חיוך.
הגוף שלי יודע לכמה שינה אני זקוק ומעניק לי אותה.

טיפים להירדמות מהירה ושינה טובה

  • ארגנו את חדר השינה שלכם כך שיהיה מזמין ומסודר – חשוך דיו, שקט ובניחוח נעים. (חדר מבורדק מונע מהמוח להירגע ולעבור ל"מוד" שינה).
  • וודאו שהמיטה שלכם נוחה לכם ועטופה בסדינים רעננים ונעימים למגע.
  • אם קשה לכם להירדם בלילה, מוטב שתוותרו על מנוחת הצהריים… וגם על פעילות גופנית בשעות הערב, כי זו מגבירה עוררות.
  • סיימו לאכול לפחות שעתיים וחצי לפני השינה כך הקיבה לא תהיה עסוקה בעיכול ותשאיר אתכם ערים.
  • הימנעו בשעות הערב ממשקאות שמכילים קפאין כמו תה (רגיל), קפה, שוקו, שוקולד, או קולה. אלו לא רק שישאירו אתכם ערים, אלא גם יגרמו לכם לקום כמה פעמים לשירותים.
  • הימנעו מפעולות שמעלות את רמת מתח לפני השינה כמו צפייה בספורט או בסרט מותח, שיחת עבודה סוערת וכדומה, והימנעו מחשיפה לאור חזק סמוך למועד השינה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *