שיפור מיקוד וריכוז עם תדרים לפוקוס חד; מסייע בלימודים, בעבודה ומקל על הפרעות קשב וריכוז

בין אם אתם סובלים מהפרעת קשב וריכוז, ובין אם סתם קשה לכם להתרכז בלימודים או בעבודה, טכנולוגיה יחודית, תאפשר למוח שלכם להגביר את המהירות ולפעול בגלי ביתא גבוהים שיאפשרו לכם לשמור על פוקוס וריכוז. סדרת הקלטות לאימון גלי מוח לפוקוס, תאפשר לכם לשבת לאורך זמן במיקוד, על מנת שתוכלו להשלים את המטלות שלכם בהצלחה. התדרים משולבים בנעימות שונות או קולות טבע, ומיוחדים להאזנה בזמן הלימודים או ביצוע מטלות מורכבות.

החבילה לשיפור מיקוד וריכוז מכילה 7 רצועות שמע:

4 הרצועות הראשונות מלוות בתדרים בינוראלים ואיזוכרונים לשיפור פוקוס ומיקוד

הטונים לשיפור פוקוס ומיקוד, עוצבו כדי להביא את המוח למצב של ריכוז גבוה, פוקוס ושימור זיכרון של חומר שנקלט. הם מכילים מכלול של תדרים בינוראלים וטונים איזוכרונים, המולבשים זה על זה. התדרים הללו נועדו לשפר את היכולת שלכם להתרכז בלימודים ולהיכנס למצב ממוקד ומפוקס גם כשאתם עובדים. ניתן להאזין לפני שמתישבים ללמוד או לבצע פרוייקט מורכב- וגם במהלך הלימודים (מומלץ). כדי להפיק את המיטב מהטונים הבינוראלים, רצוי להאזין עם אוזניות. במידה ותבחרו להאזין ללא אוזניות, עדיין תוכלו להינות מהטונים האיזוכרונים שאינן דורשים האזנה עם אוזניות.

טונים בינוראלים: 14הרץ – מצב עירנות גבוה, בטווח גלי בתא. תדר מעורר חיות וחדות, ריכוז במשימות, וחידוד האינטליגנציה. מיועד לפעילות מנטלית מאומצת כמו חישובים ושרטוטים, ומקושר ללוגיקה פנימית ותפיסת מבנים מורכבים.

טונים איזוכרונים: שכבות של 18הרץ, גלי בתא (שייך ליכולת שכלית, פוקוס, דריכות) עם תדר בסיס 492 הרץ (תדר אינטליגנציה). 15 הרץ, גלי בתא (מקושר לצ’קרת הכתר, צבעים: לבן וסגול, חלקי גוף: בלוטת האצטרובל, מוח עליון, עין ימין) עם תדר בסיס 396 מסולם הסולפג’יו – תדר לשחרור מכאב ואשמה.

תדר גלי מוח ביתא: תדרי בתא נעים בין 13-30הרץ (יש אומרים בין 12 ל- 38 הרץ). הם התדרים בהם פועל המוח שלנו במצב עירות – הם תדרים גבוהים המקושרים למצב מוח עירני וחד. הם מעוררים אנרגיה ועשייה, מאופיינים בלוגיקה, אנליטיות וחשיבה אינטלקטואלית (המקושרת גם לשפה).

כדי להפיק את המיטב מהטון הבינוראלי רצוי להאזין באזניות או פשוט למקם את הרמקולים משני צידי הראש. הכי מומלץ להאזין לרצועות עם אזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.

שימו לב: אין להאזין לקלטת במידה ואתם נוהגים או עושים פעילות שיכולה לסכן אתכם. האימון לא מיועד להחליף את הרופא או התרופות שהנכם נוטלים ואם אתם תחת השגחת רופא, יש להתייעץ עמו לפני ההאזנה.

כמו בכול עבודה אנרגטית – מומלץ לשתות הרבה מים לפני ואחרי ההאזנה, שכן המוח שורף הרבה אנרגיה וזקוק למים כדי להפעיל את המעגלים החשמליים. מים הם מוליך חשמלי בגוף וככול שתהיו פחות “מיובשים” כך תשפיעו לטובה על תוצאות הטיפול.

אין להאזין למוזיקה בינוראלית עם אזניות במקרים הבאים: אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים, אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה, אם אתן בהריון, אם יש לכם קוצב לב, אם יש לכם רגישות גבוהה לאור, אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים, 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב, 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים. זה חשוב משום שהטכנולוגיה עדיין נמצאת במחקר.
תוכלו לקרוא עוד על מוזיקה בינוראלית (מוזיקה לגלי מוח) כאן.

3 הרצועות האחרונות, מלוות בתדרים איזוכרונים להקלה על תופעות של הפרעות קשב וריכוז ויציבות רגשית:

מחקרים הראו, שבניגוד לפעילות גלי מוח הסטנדרטית של ילדים מגיל 6 והלאה, גלי המוח של מי שאובחן כלוקה בהפרעות קשב, ממשיכים לפעול בצורה דומיננטית בטווח האיטי של גלי אלפא וגלי תטא, בדומה לגלי מוח של פעוטות עד גיל 6, מה שמקשה על קשב וריכוז. אחד המפתחות להתמודדות עם הפרעות קשב, היא היכולת שלנו לרתום את גלי המוח לפעילות מהירה יותר של גלי ביתא וגלי גמא באמצעים שונים כמו אימון גלי מוח בתדרים.

הפרעות קשב וריכוז נחשבות הפרעה של “גל איטי”. למרות שהמוח שלנו מייצר תערובת של דפוסי גלים שונים משך היום ורבים מהם בבת אחת, פעילות גבוהה מידי של גלי מוח איטיים יכולה לגרום לאבדן ריכוז והסחות דעת, וזירוז של גלי המוח, יכול להקל על התסמינים. התכונה של המוח שיודע להתאים את עצמו בתהודה (רזוננס) לתדרים שהוא שומע מהסביבה החיצונית, יכולה לסייע לנו מאוד לזרז את אורכי הגל של במוח באמצעות האזנה לתדרים שונים. בעזרת תוכנה מיוחדת, אנחנו מערבבים תדרי קול שיסייעו לגלי המוח לפעול בתדרים גבוהים יותר של ביתא וגמא, שהם הטווח האידאלי לריכוז ולמידה.

דוגמאות להאזנה:

דוגמה לטונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב מוזיקת רקע נעימה:
תדרים לפוקוס וריכוז עם מוזיקה נעימה

דוגמא לטונים איזוכרונים לסיוע בהפרעות קשב, בשילוב מוזיקה נעימה:
תדרים מסייעים להפרעות קשב וריכוז

11 תגובות על “פוקוס חד ומסייע להפרעות קשב – תדרים לאימון גלי מוח

 1. שחר אומר:

  3 הרצועות האחרונות, מלוות בתדרים איזוכרונים להקלה על תופעות של הפרעות קשב וריכוז ויציבות רגשית: מתי וכמה זמן מומלץ להקשיב לסובלים מבעיות קשב וריכוז

  • רינת ידלין אומר:

   היי שחר, היתרון בטונים איזוכרונים הוא שאפשר להאזין להם ללא מגבלות. הכי מומלץ להקשיב כאשר עליך להתרכז, או אפילו חצי שעה לפני. בנוסף אתה יכול לנגן את הרצועה עם התדר ברקע – פעם ביום, זה ירגיל את המוח שלך להגביר את הקצב ולהתרגל לתפקד בגלי בתא.

 2. אביתר אומר:

  הייתי אוד עוניין במסרים סאבלינמלים ללימודים וקשב ורכוז למבוגרים יהיה לך דבר כזה ?

 3. אמר סילביה אומר:

  היי ,
  רכשתי חבילת מדיטציות לאהבה עצמית, היתה שם מוסיקה שנקראת “רעש חום” זה אותו רעש שאני שומעת כל היום כל הזמן , נבדקתי ולא נמצא שום ממצא . קראתי באיזה שהוא מאמר בפייסבוק שהאזנה לאותו תדר יכולה לעזור לטנטון , ואכן כך , האזנתי בסך הכל פעמיים וכבר מרגישה שיפור ושקט לי בראש. תודה תודה.

 4. רועי אומר:

  היי רינת היקרה,
  אני אחרי מספר שבועות של שימוש בתדירות יפה במדיטציות שהורדתי, להלן מספר רשמים:
  – אני חווה עלייה משמעותית ביכולת הריכוז שלי שבאה לידי ביטוי בהישגים פרקטיים בעבודה ובלימודים ובשיפור בסיפוק ושביעות הרצון שלי מעצמי. אני שומע את המדיטציות גם בעבודה. הספיקו להתבדח עלי והתרגלו. התפוקה שלי עולה פלאים. יש גם מדיטציה עם נגינה אנרגטית לבוקר – מאוד מוצלח ועושה את העבודה.
  תודה רבה על הסיוע שלך. חג שמח, בריאות ואושר לך ולבני ביתך.
  רועי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן