תדרים (טונים) מרפאים לבריאות הגוף

פוסט תדרים (טונים) מרפאים לבריאות הגוף

בריאות הגוף עם תדרי מרפא: האזנה למוזיקה עם תדרים בינוראלים ואיזוכרונים, התורמים לבריאות הגוף הפיזי

התדרים ברצועה מעוצבים כטונים מרפאים לגוף הפיזי, ומכילים מכלול תדרים בינוראלים ואיזוכרונים, המיועדים לשיפור כללי של הבריאות, ותחזוקה של הגוף הפיזי. רצוי להאזין להקלטה עם אוזניות כדי להפיק ממנה את המיטב ולהינות גם מהטונים הבינוראלים שעובדים רק עם אוזניות. (בניגוד לטונים האיזוכרונים שמהם תוכלו להנות גם ללא אוזניות). הטונים ברצועה מלווים במוזיקת רקע נעימה – בסגנון קוטו יפני שתכניס אתכם למוד מדיטטיבי רגוע במיוחד.

הרצועה הינה בת שעה ומכילה את התדרים הבאים:

טונים איזוכרונים

15 דקות מכול אחד מתדרי הבסיס: 65,66,67,68 הרץ. בהסתמך על מחקר של ברוס טאינו מאוניברסיטת Eastern State University בוושינגטון, שקבע התדר הממוצע של גוף אדם בריא במהלך היום עומד על 62-68 הרץ. בשילוב פולס איזוכרוני 1.5הרץ- תדר גלי דלתא שנחשב לתדר הריפוי האוניברסלי של סולם אברהמס.  תדר שינה, מסייע לשחרור כאב ויצירת אנדורפינים והוכח כמסייע למצבי תשישות כרונית.

טונים בינוראלים:

תדר נושא 136.1 הרץ- טון שמקושר לשמש ולסיבוב כדור הארץ סביבה (שנת כדור הארץ). מקושר לרגיעה, הרפיה מצב מדיטטיבי וריכוז. צ'אקרה רלוונטית: צ'אקרת הלב. צבע: ירוק. השפעה רפואית: משכך. תדר משמעותי במוזיקה ההודית – המסמל את תדר הנשמה. וכן תדר 194.71 הרץ הקשור לתדרי כדור הארץ יציבות וקרקוע – עם פולסים איזוכרונים בטווח גלי מוח אלפא- בין 8-10 הרץ.

תדר גלי מוח דלתא: תדרי דלתא במוח נעים בין 0 ל- 4 הרץ. הם נחשבים לתדרים המרגיעים ביותר מתוך גלי המוח, והם מופיעים במוח לרוב בזמן שינה; זמן בו הגוף נוהג להתחדש ולהתרפא.  בדומה לכול תבניות הגלים האטיים, הם מיוצרים בהמיספרה הימנית של המוח, אך ניתן לצפות בהם במוקדים שונים של המוח, בהתאם למצב התודעה. גלי דלתא מקושרים לתחושת אמפתיה, מודעות גבוהה וריפוי.

תדר גלי מוח אלפא: תדרי אלפא במוח נעים בין 8 ל- 13 הרץ. גלי אלפא נחשבים לתדרים שבין ערות לשינה וכאשר המוח מתפקד בתדרים אלו הוא במצב מתאים ביותר לקליטת אינפורמציה ולהטמעת הצהרות חיוביות. מצב מוח בגלי אלפא הוא מצב רגוע במיוחד, כמו בזמן חלום בהקיץ, או מוח ריק ממחשבות. גלי אלפא משרים מצב תודעתי של תחושת זרימה ומודעות מנותקת מהגוף, ובזמן מדיטציה הם יוצרים שער בין המודע לתת המודע.

אזהרה: גלי דלתא עשויים להפיל שינה ולכן אין להאזין לקלטת במידה ואתם נוהגים או עושים פעילות שיכולה לסכן אתכם. האימון לא מיועד להחליף את הרופא או התרופות שהנכם נוטלים ואם אתם תחת השגחת רופא, יש להתייעץ איתו לפני ההאזנה.

אין להאזין למוזיקה בינוראלית עם אוזניות במקרים הבאים: אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים, אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה, אם אתן בהריון, אם יש לכם קוצב לב, אם יש לכם רגישות גבוהה לאור, אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים, 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב, 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם.

לקריאה נוספת על אימון גלי מוח בתדרים.

האזינו לדוגמה מתוך רצועת המוזיקה עם תדרים מרפאים:  מוזיקה עם תדרים מרפאים

רוצים לטפל בבריאות שלכם? נסו את המדיטציה הסאבלימינלית לבריאות וריפוי – לנשים ולגברים בנפרד:

רינת ידלין

4 תגובות על “תדרים (טונים) מרפאים לבריאות הגוף

 1. שרה מאיר says:

  היי, שלום
  מתוך המדיטציות המוצעות לקניה
  מה כן בטוח בהריון?
  רק המדיטציות שללא מוזיקה?

  • רינת ידלין says:

   לא מומלץ בזמן הריון להאזין לתדרים בינוראלים. כול שאר התדרים בטוחים, אבל אם יש דילמה, אז פשוט להאזין ללא אוזניות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *