התהודה של שומאן – מוזיקה לגלי מוח

פוסט התהודה של שומאן - מוזיקה לגלי מוח

התהודה של שומאן – סדרת תדרים לקירקוע וחיבור לאדמה, לתחושה טובה וניקוי ערפיח אלקטרומגנטי

התהודה של שומאן (Schumann resonance) היא תופעה המתארת סדרה של צלילים בתדר נמוך במיוחד, המהווים חלק מהשדות האלקטרומגנטים של כדור הארץ, והיא התגלתה בשנת 1952 על ידי הפיזיקאי הגרמני, ווילפריד שומאן. שומאן אבחן את התדר שמופק כאשר האור מקיף את כדור הארץ, נעצר ביוניספרה שמשמשת כחלל תהודה סגור, וחוזר לאותה נקודה. התדר הזה, עומד על ממוצע 7.83 הרץ (התדר של גלי תטא במוח), הוא מבטא סיבוב שלם של האור הסובב את כדור הארץ בשניה אחת, ונוהגים לכנות אותו התדר של כדור הארץ, או פעימת הלב של כדור הארץ.

למה כדאי להאזין לתהודה של שומאן?

מחקרים רבים כבר הוכיחו, כי המחשבות הרגשות והמעשים שלנו, מושפעים מהקטבים האלקטרומגנטים של כדור הארץ, וכאשר גלי המוח שלנו משדרים על תדר 7.83 הרץ, שהוא תדר גלי אלפא, אנו נמצאים בתדר האופטימאלי הן לבריאות הפיזית ולמערכת החיסון, והן לבריאות הנפשית, היצירתיות, היכולת להתמודד מול קשיים בחיים ועוד. עוד הוכח, כי האזנה לצלילים האלו, לא רק תסנכרן אותנו מחדש עם התדר של כדור הארץ, אלא גם תגן עלינו מפני ההשפעות של ה"ערפיח אלקטרומגנטי" שנוצר מכול המיכשור האלקטרוני ותדרי הרדיו והלווינים שמקיפים אותנו כיום.
תוכלו להאזין לתדר הזה מלווה בשתי נעימות מדיטטיביות בכמה צורות:

2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדר בינוראלי
2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדר איזוכרוני
2 רצועות מוזיקה מדיטטיבית עם התהודה של שומאן – בליווי תדרים בינוראלים ואיזוכרונים יחד

שימו לב:
כדי להפיק את המיטב מהתדר הבינוראלי, רצוי להאזין באוזניות או פשוט למקם את הרמקולים משני צידי הראש. הכי מומלץ להאזין לרצועות עם אוזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.

אין להאזין לטונים בינוראלים עם אוזניות במקרים הבאים:

אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים, אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה, אם אתן בהריון, אם יש לכם קוצב לב, אם יש לכם רגישות גבוהה לאור, אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים, 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב, 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים. אם בחרתם להאזין לקלטת, אתם עושים זאת על אחריותכם. תוכלו לקרוא עוד על התהודה של שומאן – כאן.

האזינו לדוגמאות המוזיקה

מוזיקה 1: מוזיקת ניו אייג' עם התהודה של שומאן – מוזיקה מדיטטיבית – חללית , מלווה בצלצול פעמונים ובטון לאימון גלי מוח לאיזון פנימי- התהודה של שומאן (30 דק').

האזנה לדוגמה עם טון בינוראלי:   מוזיקת ניו אייג' עם התהודה של שומאן

מוזיקה 2: מוזיקת פסנתר רגועה בליווי קולות בטבע ומפל מים זורמים, וברקע טון לאימון גלי מוח- התהודה של שומאן. (30 דק').

האזנה לדוגמה עם טון בינוראלי:  מוזיקת פסנתר רגועה עם התהודה של שומאן

 

רינת ידלין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *