מדיטציה בדמיון מודרך – לקבלת תשובה לשאלה

59

מדיטציה בדמיון מודרך – חיבור למדריכים, לאינטואיציה, לאני הגבוה ולתודעה הקולקטיבית , כדי לקבל תשובה לשאלה, היישר מתת המודע.  התרגיל הזה, מיועד לסייע לכם למצוא תשובות לשאלה שמטרידה אתכם במיוחד, דילמה שאתם מתמודדים עמה, או החלטה חשובה שעליכם לקחת.

Tempoary image

רכישה בטוחה!
נסו את המוצרים שלנו, ואם לא תהיו מרוצים אחרי 30 יום תקבלו החזר מלא!


תיאור

רוצים למצוא למצוא תשובה לשאלה?

בתרגול מדיטציה בדמיון מודרך, תוכלו לשאול את כל השאלות, ולקבל תשובות, ישירות מתת המודע, דרך חיבור לאינטיליגנציה של היקום ולאני הגבוה. מיועד למציאת תשובות, פיתרון דילמות, וסיוע בקבלת החלטות.

במדיטציה לקבלת תשובה לשאלה, נתחבר לקרן אור קסומה שתנקה את כל האנרגיה החסומה בתוכנו. לאחר מכן נטפס בדמיוננו במדרגות עד לרקיע, ושם, במלכות השמים, בתוך מרבד עננים רך, נתחבר למדריכים הגבוהים ולמלאכים השומרים שלנו, ונקבל את התובנות, ההכוונה, וההגנה שלהם. לאחר מכן נציג את השאלה שלנו לשלושת השכלים: השכל הארצי, השכל הגבוה, והשכל האוניברסלי, כדי שיעזרו לנו למצוא את התשובות הטובות ביותר עבורינו.
חשוב להכין דף ועט לצידכם, לפני תחילת התרגול.

תקבלו את המדיטציה בגרסא נקיה עם מוזיקה, או בליווי תדרים שונים לאימון גלי מוח.

המוצר כולל 4 רצועות שמע להורדה:

1. מדיטציה לקבלת תשובה לשאלה (31.12 דק')

2. אותה המדיטציה עם תדר בינוראלי לפתיחת העין השלישית (31.12 דק')

3. אותה המדיטציה עם תדר איזוכרוני, המעודד יצירתיות. (31.12 דק')

4. אותה המדיטציה עם תדרים איזוכרונים בתדר גלי מוח תטא, בכוונון- A=432Hz (31.12 דק')

תרגול של המדיטציה בתוספת אימון גלי מוח, יעביר את המוח שלכם לפעול בגלים שקטים של מדיטציה עמוקה, במהירות וללא מאמץ, ויעזור לכם להתחבר טוב יותר להנחיה השקטה, שתוביל אתכם לתשובות שאתם מחפשים. תוכלו לשמוע את תדרי האימון ברקע, כאשר אתם מאזינים למדיטציה, ויתכן שבתחילה, הם יפריעו לכם מעט. זה בסדר, כי לאחר זמן מה, לא תבחינו בהם עוד, אלא רק במוזיקה ובקולי שמכוון אתכם במסע.

לחצו כאן למידע נוסף על המדיטציה לקבלת תשובה לשאלה:

האזינו למדיטציה במלואה: (ללא תדרים לאימון גלי מוח).

מהם התדרים שמצורפים לרצועות?

 1. תדר בינוראלי לפתיחת העין השלישית: תדרים שמעוצבים לנקות את בלוטת האיצטרובל במוח, שהיא הבלוטה המקושרת עם העין השלישית. האזנה, תעביר את המוח שלכם לגלי אלפא ותטא, ותוכלו עם הכוונה שלכם, לפתוח את העין השלישית וקבל ראיה רחבה יותר על השאלות שלכם. יש להאזין לתדרים בינוראלים עם אזניות כדי לקבל את האפקט המלא.
  שימו לב: מומלץ להאזין למוזיקה בינוראלית עם אוזניות גדולות שמכסות את כל האוזן, גם בגלל האיכות וגם כי זה חוסם לרוב רעשים מבחוץ.
  אין להאזין למוזיקה עם תדר בינורלי (Brain wave entrainment) עם אוזניות במקרים הבאים:
  אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים.
  אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה.
  אם אתן בהריון.
  אם יש לכם קוצב לב.
  אם יש לכם רגישות גבוהה לאור.
  אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים.
  30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב.
  30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים.
  מתחת לגיל 17.
 2. תדרים איזוכרונים לעודד יצירתיות: תדרים שמעוצבים לעורר את מוח ימין ולעודד יצירתיות, פתרון בעיות וחשיבה מחוץ לקופסא. (אין צורך באוזניות – אך מומלץ).
 3. תדרים איזוכרונים לגלי תטא על כוונון 432. תדרים המעוצבים להביא את המוח במהירות למצב של גלי תטא שקטים, מוקלט בכוונון 432 – שמופיע בצורה אוניברסאלית בצלילים שונים בטבע, ונחשב לכוונון הרמוני במיוחד לאוזן האנושית.

לפני ביצוע המדיטציה, אנא קראו את ההנחיות הבאות:

תשאלו את השאלות הנכונות:
שאלות הן הדרך בה אנו מקדמים את חיינו, ויש חשיבות גדולה מאוד לאילו שאלות אנו שואלים. שאלות כמו "למה זה תמיד קורה לי?" או "איך הגעתי למצב הזה?" או "למה אני לא מצליח ליצור שינוי?" – הן שאלות סגורות שהתשובה עליהן לא ממש חשובה, כי היא לא מקדמת אותנו לשום מקום.
כשאתם מנסחים שאלה ליקום, היא צריכה להיות שאלה פרודוקטיבית למשל: "מה הדרך הטובה ביותר לצאת מהמצב הזה?", "מה הצעד הבא שעלי לעשות כדי להרוויח יותר?" או "איזה מתוך כמה פתרונות אפשריים הוא הטוב ביותר?".
חשוב שתנסחו את השאלות שלכם, רק בצורה שבה התשובה יכולה להועיל או לקדם אתכם.

תשאלו את הגורם הנכון:
כשיש לנו דילמה או שאלה שמטרידה אותנו, המקום הראשון אליו אנו הולכים כדי לקבל תשובות הוא המינד או השכל המודע. המוח המודע שלנו טוב באיסוף נתונים ובחינה שלהם. הוא יכול לסייע לנו ללמוד ולחקור את הדילמה שלנו, לאסוף נתונים ואף להעלות מספר פתרונות אפשריים. אך לרוב זה לא מספיק… המוח המודע שלנו חכם ומלא ידע, אך הוא מוגבל מטבעו, ופעמים רבות הוא יכניס אותנו ללופ מחשבתי שיוביל למבוי סתום.
הסיבה שהוא אינו מסוגל להביא לנו את התשובות שאנו מחפשים, היא פשוט כי הוא לא יודע איך למצוא תשובה לשאלה. הוא אינו הגורם המוסמך לענות על שאלות מסוימות…
למעשה, למוח המודע שלנו יש נטייה "להיתקע" בתוך מחשבות שקשורות לאנרגיה של השאלה שהיא שונה מהאנרגיה של התשובה.
אם נתקעתם ואינכם מצליחים לקבל תשובות לנושא שמטריד אתכם כבר זמן מה, כדאי שתדעו שהאינטואיציה, ה"אני הגבוה", או התודעה הקולקטיבית – מחזיקות בכל התשובות לכל שאלה שהייתה לכם אי פעם, ולכל שאלה שאתם שואלים – יש כבר תשובה מן המוכן. כל שעליכם לעשות הוא להתחבר לאנרגיה של התשובה, כדי שתוכלו לקבל אותה.

חפשו את התשובות בסביבה שלכם:
ברגע שפיניתם אל תת המודע או האני הגבוה וביקשתם תשובה לשאלה, התשובה יכולה להופיע בחייכם בצורות רבות. כולנו מכירים את המצבים בהם אנו מרוכזים בפרוייקט מסויים למשל מעבר דירה, רכישה של רכב חדש או הריון, ולפתע, כל הסביבה שלנו בהריון, כל הכתבות בעיתון הן על מעבר דירה, וכל רכב שני שאנו רואים על הכביש או במדיה, הוא הרכב שהחלטנו לרכוש… האם הסביבה שלנו השתנתה לפתע? כניראה שלא. מה שהשתנה הוא המיקוד שלנו.
פסיכולוגים ומדענים קוראים לתופעה הזו "תשומת לב סלקטיבית" ולמנגנון שמפעיל אותה במוח RAS, המערכת הרטיקולרית או Reticular Activating System. מתוך 10 עד 40 ביליון פירטי אינפורמציה שתת המודע שלנו קולט מהסביבה בשניה אחת, רק 7 עד 15 ביטים של אינפורמציה מגיעים למוח המודע שלנו בהתאם למה שאנו ממוקדים בו.
המערכת הזו משמשת כמסננת או למעשה כ"שוער" שמחליט אלו פריטים יעלו למודעות שלנו. כל אותם נתונים, היו בסביבתינו גם קודם לכן, אך כעת כשאנו ממוקדים בנושא מסויים, ה"שוער" מודע לכך, ויעלה למודעות את מה שמעניין אותנו. לכן, עלינו להיות ערניים כפליים ולחפש את התשובה שביקשנו בסביבה שלנו. זה יכול לבוא בצורת תמונה, תחושה, שיחה עם חבר, הרגשה שאתם צריכים לעשות משהו או להיות במקום מסויים או לקרוא ספר מסויים, או אפילו בתוך חלום. אל תתעלמו מהתחושות האלו! הן אינן מגיעות מהמוח החושב אלא ממקום עמוק יותר והן עולות כדי לספק לכם את התשובות שאתם מחפשים. לכו עם התחושות גם אם זה נראה לכם טפשי או לא קשור כלל, ותפעלו על פי האינטואיציה שלכם, והתשובות לא תאחרנה להגיע.

תכתבו את כל מה שעולה לכם בראש לפני ולאחר ביצוע המדיטציה:
זה חשוב מאוד כי פעמים רבות תת המודע מתעתע בנו. הוא רוצה להביא את התשובה, אך אין לו מילים מדויקות. הוא יפנה את תשומת לבכם לדברים בסביבה שהוא מקשר לתשובה שאתם מחפשים, אך התשובה לא תמיד תעלה בבהירות. אם תכתבו את מה שעלה בתרגול, גם אם זה מוזר או לא מתחבר לכם, תוכלו להבחין שאחרי זמן מה, עוד משהו יחזק את התשובה הזו, ויבהיר לכם מה עליכם לעשות.

תפעלו בהשראה ובמהירות:
כל מה שמגיע אליכם כשאתם מרוכזים בשאלה, יכול להיות השראה לתשובה שאתם מחפשים. זו יכולה להיות תמונה שראיתם, מאמר בו נתקלתם, מילה שחבר אמר או חוויה שחוויתם בזמן החלום. תהיו פתוחים להשראה וערניים לקבל את התשובות שאתם מחפשים.
ועוד נקודה שחשוב להבין היא, שהיקום אוהב מהירות. ברגע שקיבלתם השראה, חשוב שתפעלו על פיה ללא היסוס. אם תהססו לפעול מתוך האינטואיציות שלכם, יתכן שתחמיצו את הסיכוי שלכם לפעול בדרך הטובה ביותר עבורכם.


הוראות האזנה למדיטציות עם תדרים

הוראות האזנה למדיטציות בדמיון מודרך

ישנן דרכים רבות לתרגל מדיטציה בדמיון מודרך, כאשר אנו מאזינים להנחיות ברקע, והמוח שלנו משלים את החסר באמצעות הדמיון והרגש.
רוב המדיטציות שתמצאו באתר מחולקות לשתים:
1. מדיטציות בדמיון מודרך – מיועדות להאזנה לפחות פעם ביום, רצוי בבוקר או לפני השינה.
2. מדיטציות בטכניקת היפנותרפיה עצמית (לא היפנוזה!!*) המלוות בסוגסטיות חיוביות, ומיועדת להאזנה לפני השינה ובזמן השינה. (שימו לב: בארץ רק רופאים מסויימים מורשים לעסוק בהיפנוזה, ולא מדובר כאן בהיפנוזה, אלא בטכניקה של הקלטת דמיון מודרך *קראו עו על היפנותרפיה מתוך ויקיפדיה.)

ניתן לתרגל את המדיטציה בכל שעה, אך הכי מומלץ לתרגל בבוקר או לפני השינה, כאשר המוח שלנו פועל בגלי אלפא כלומר במצב תודעה רגוע וקליט.
כמו כל הרגל חדש שאנו מטמיעים בחיים, החזרתיות כאן חשובה מאוד כדי ששני חלקי המוח, המודע והלא מודע, יתחברו למסר. ההמלצה היא לתרגל את המדיטציה מידי יום ביומו – בין פעם אחת לפעמיים ביום.
אתם יכולים להישאר במיטה בבוקר על מנת לתרגל, ובאותה המידה לתרגל במיטה בלילה, לפני שאתם נרדמים. כשהמוח שלכם יתרגל לחוות הרפיה, הכניסה למצב מדיטטבי תהיה קלה ומהירה. המוח שלנו לומד תוך תרגול, ולכן שעה קבועה לתרגול יומי עדיפה מבחינת האפקטיביות, כי באותה השעה המוח כבר ידע להכין את עצמו, והכניסה למצב מדיטטיבי תהיה מהירה וקלה.
חשוב לקבוע מראש זמן לתרגול, למצוא אזור שקט שם לא יפריעו לכם ולכבות מכשירי חשמל, פלאפונים או כל דבר שיכול להכניס רעש ולהוציא אתכם מריכוז.
רצוי ללבוש בגדים נוחים שלא יגבילו את התזוזה או הנשימה שלכם.
רצוי לא לאכול לפחות חצי שעה לפני התרגול כדי שפעולת המעיים לא תפריע לכם להתרכז.
רצוי לשתות הרבה מים לפני ואחרי התרגול, כמו בכול עבודה אנרגטית. המוליכות הגבוהה של המים, והיכולת שלהם לשפר פעילות חשמלית ומעבר מידע בגוף, יתרמו לאפקטיביות של התירגול.
אפשר להדליק נר, או קטורת, ולעמם את האורות – כל מה שיכול לעזור לך להיכנס לאווירה. ריח קבוע – למשל ריח קטורת בזמן מדיטציה, יכול גם הוא לשמש למוח כתזכורת, ולסייע לו להיכנס למצב גלי אלפא בצורה מהירה יותר.
לאחר שהכנתם את המקום, תוכלו להתיישב או לשכב בצורה הנוחה לכם ביותר. אתם יכולים לשבת עם רגלים משוכלות מתחת לגוף (ישיבה מזרחית), או בישיבת לוטוס או חצי לוטוס. אפשר גם לשבת על כיסא עם משענת ישרה כשהרגלים מונחות ישר על הרצפה ולא משוכלות. אתם יכולים להניח את הידיים בחיקכם או על הברכיים, כשכפות הידיים פונות כלפי מעלה או מטה. אתם יכולים לשכב כשהידיים פרושות לצידי הגוף או במרכז הגוף על הבטן או הלב. השתמשו בכל תנוחה שאתם מוצאים כנוחה במיוחד, ושתעזור לכם להירגע ולהתרכז.
שימו את הקלטת ברקע (הכי מומלץ להשתמש באוזניות), היכנסו לתנוחה והתחילו לתרגל.

• חלק קטן מהמדיטציות, הן מדיטציות בטכניקה של היפנותרפיה עצמית. הן מיועדות ללילה וארוכות מהשאר הרצועות, (לרוב מעל שעה).
• הטכניקה שבה הוקלטו: לדוגמא משפטים ארוכים שלא נגמרים, טון דיבור מונוטוני במיוחד ועוד, עוצבו במיוחד כדי להפיל עליכם שינה.
• המדיטציות ללילה מלוות בסוגסטיות חיוביות שתת המודע שלכם יפנים, גם אם תירדמו במהלך ההאזנה.
• לפני שאתם הולכים לישון, שימו את המדיטציה ברקע (עם או בלי אוזניות), כשרוב הסיכויים שלא יעבור זמן רב עד שתהיו שקועים בשינה עמוקה.
• כמו כל הרגל חדש שאנו מטמיעים בחיים, חשוב לשלב את עבודת המוח המודע עם המוח התת מודע, ולכן, ההמלצה היא לפחות פעם בשבוע, לתרגל את המדיטציה בישיבה או בזמן ערות, כשהסיכוי שתירדמו קטן. קחו לכם שעה פנויה, ושימו את המדיטציה ברקע, כשאתם עוקבים אחר ההנחיות. אמנם הסיכוי שתצליחו לעקוב אחר ההנחיות קטן (בגלל הטכניקה), אך המוח המודע שלכם יפיק רבות מההאזנה, גם אם לא תצליחו להתרכז.

לרוב, איננו ממליצים להאזין למוזיקה עם תדרים לאימון גלי מוח מעל שעה עד שעה וחצי ביום. לכן במידה והמדיטציה שרכשתם כוללת אימון גלי מוח (טונים בינוראלים ואיזוכרונים), ניתן להאזין לה בין פעם לפעמיים ביום. לתדרי הסולפיג'יו, ולקערות קריסטל – ניתן להאזין כמה שרוצים.

בפועל אין שום מגבלה על תרגול מדיטציות- ואתם יכולים לתרגל מדיטציה כל היום כמו שעושים הנזירים הבודהיסטים. עם זאת- מאחר ואינכם נזירים, יש חשיבות גבוהה גם לשאר הפעילות העשייה  וההגשמה של חלומותיכם בה אתם עוסקים בשוטף, והמדיטציה- תשפר גם אותם.

כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר, מומלץ לתרגל מדיטציה או מדיטציה בדמיון מודרך לפחות פעמיים ביום- 20 דקות כל פעם.  אם אין לכם זמן פנוי או סבלנות- מינימום של 20 דקות עד חצי שעה של תרגול ביום, גם הם ישנו את חייכם.

זה תלוי בהרגשה שלכם ובתוצאות. רצוי לתרגל מדיטציה מסויימת, עד שתרגישו תוצאות והרגשתכם תשתפר. בכל פעם שתתרגלו את אותה המדיטציה- תחוו תוצאות אחרות, ומומלץ להתמיד עם כל מדיטציה לפחות שבוע עד שבועיים כדי לעגן את התוצאות כתבניות ודפוסי חשיבה חדשים.

תרגול מדיטציה על בסיס קבוע, ישנה את חייכם, בתנאי שתתמידו. התרגול יקנה לכם שלווה, וביטחון, ריכוז, יצירתיות, שיפור בהרגשה בכללית ושיפור בבריאות הפיזית.
לעיתים נדירות, יתכן שבזמן התרגול, יעלו נושאים מכאיבים שמבקשים שיחרור. ההמלצה במקרה זה היא לעשות הפסקה בהאזנה, ולחזור להאזין לאחר זמן מה כשהרגשתכם השתפרה. קחו החלטה מודעת לפני שאתם מתחילים לתרגל, שכל מה שקורה במהלך ההאזנה ואחריה הוא בסדר גמור והוא חלק מהשיפור שאתם מבקשים לעצמכם. גם אם אינכם מצליחים להתרכז, וגם אם עולה בכם כעס או בכי. הכול בסדר כי אתם פועלים לטובתכם הגבוהה. הקפידו להתבונן בכל רגש שעולה – מהצד, כאילו אתם צופים בסרט, ועם הזמן הוא יתפוגג. השכר על התמדה הוא גבוה שכן חוסר התנגדות יאפשר לעוד ועוד רעיונות חדשים להיכנס מבלי שיתקלו בהתנגדות גורפת.

• שיטה קלה וכמעט "עצלנית" שכל אחד יכול לעשות בבית עם עצמו.
• אין צורך בשום ניסיון קודם במדיטציה והתועלת לרוב מידית או מהירה מאוד.
• כל אחד יכול לבחור את התחום בו הוא מעוניין להתמקד ולתרגל עצמאית בלי תלות באיש.
• ניתן לתרגל היכן שרוצים, מתי שבוחרים ואיך שמתאים לכם.
• אין צורך באביזרים מיוחדים או יקרים, כול שנדרש הוא פינה שקטה ומחשב/טלפון.
• הקלטות מוגבלות בזמן – מה שנותן מסגרת ידועה מראש לכל מדיטציה.
• הקלטות מלוות במוזיקת רקע מיוחדת עם תדרים שיש לה השפעה חיובית על גלי המוח.
• השימוש בדימויים פופולריים לנושאים שונים כמו כאב או מרגוע, פונה לממוצע הרחב של מאזינים שהדימויים הללו "עובדים" עבורם.
• הקלטות מאפשרות רגעי שקט ומוזיקה שמטרתם לאפשר לתת המודע להעלות נושאים, ומעודדות השלמת פערים ויצירתיות בעזרת שימוש בשפה פתוחה וסוגסטיבית.
• הקלטות מאפשרות לכם לחזור ולתרגל שוב ושוב, בכל תחום בחיים בו תבחרו, ואף למדוד תוצאות.

•    הקלטות הבאות מיועדות לשפר תחומים שונים בחייכם, ואנו מקווים כי הן תסייענה לכם לעשות כן.
אם אתם נתונים תחת השגחה רפואית או מקצועית או נוטלים תרופות, אנו ממליצים כי תתיעצו עם הרופא המטפל שלכם לפני שתתחילו להאזין.
כמו בכול שינוי שאתם עושים באורך החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם, וכך גם לפני שאתם מתחילים לתרגל מדיטציה,או כול שיטת טיפול אנרגטית שיש לה השפעה על התודעה.  (אם אתם נוטלים תרופות, או סובלים ממחלה נוירולוגית או הפרעה תפקודית – אל תתחילו מבלי שעשיתם זאת!).

•    דיסקים אלו נוצרו בלב פתוח ורצון להביא מזור לכמה שיותר אנשים. הכלים של הדמיון המודרך, הם כלים עוצמתיים מאוד ולכן, באחוז קטן מהמקרים, עם תחילת ההאזנה יעלו לפני השטח נושאים רגשיים המבקשים שחרור. זה מצב טבעי ואפילו רצוי, הנובע מכך שלאחר שלמדנו איך לשחרר התנגדויות על בסיס יומי, כל אותם נושאים שגרמו לנו להתנגדות, עולים לפני השטח ומרגישים כעת יותר גרוע. זה נובע מהעובדה שהדיסוננס או חוסר ההתאמה בין איפה שאנו נמצאים, לאיפה שאנו רוצים להיות – גדל. ההמלצה במקרה זה היא לעשות הפסקה בהאזנה, ולחזור להאזין לאחר זמן מה כשהרגשתכם השתפרה.
קחו החלטה מודעת לפני שאתם מתחילים לתרגל, שכל מה שקורה במהלך ההאזנה ואחריה הוא בסדר גמור והוא חלק מהשיפור שאתם מבקשים לעצמכם. גם אם אינכם מצליחים להתרכז, וגם אם עולה בכם כעס או בכי. הכול בסדר כי אתם פועלים לטובתכם הגבוהה.
הקפידו להתבונן בכל רגש שעולה – מהצד, כאילו אתם צופים בסרט, ועם הזמן הוא יתפוגג. השכר על התמדה הוא גבוה שכן חוסר התנגדות יאפשר לעוד ועוד רעיונות חדשים להיכנס מבלי שיתקלו בהתנגדות גורפת.
•    חשוב גם לציין, כי על אף שההאזנה היא תרפויטית, אינה מהווה תחליף לטיפול רפואי ויש להשמע להוראות הרופא בלי קשר לעבודה הפנימית שאתם עושים עם עצמכם. במילים אחרות- אין לראות בדברים הכתובים או נאמרים באתר, המלצה להפסקת כל טיפול רפואי או כתחליף לו.
כמו כן, איננו ממליצים על האזנה בזמן נהיגה, בשל האופי המרגיע של המוזיקה.
•    תוכלו לקרוא כאן עוד על סוגי מדיטציות : מהי מדיטציה – סוגי מדיטציות.

הוראות האזנה לתדרים לאימון גלי מוח

המוח שלנו מייצר פעילות חשמלית 24 שעות ביום. את הפעילות הזו מודדים בקבוצות תדרים המכונים "גלי מוח", כשכל תדר מייצג מצב תודעה שונה. מחקרים רבים הראו, שניתן להשפיע ואפילו לכוון את גלי המוח כרצוננו בעזרת האזנה לתדרים וצלילים מסוימים. התהליך הזה נקרא "אימון גלי מוח" או "רתימת גלי המוח" (Brainwave entrainment) ויכול להיות יעיל מאוד אם משתמשים בו בצורה נכונה.

טונים איזוכרונים הם צלילים בתדר מסוים שחוזרים על עצמם במרווחים קבועים אך במקצבים שונים, ומטרתם להביא את המוח לפעול בתדרי גל  מסוימים המסייעים ביצירת מצבי תודעה רצויים, יצור של כימיכלים בגוף ועוד ועוד. הטונים משולבים עם סוגי מוזיקה שונים כדי שההאזנה תהיה נעימה, מרגיעה ואפקטיבית יותר. אין צורך להאזין לטונים איזוכרונים עם אוזניות, למרות שהאזנה בצורה זו, תמנע רעשים מהסביבה ולכן היא מומלצת.
קראו עוד על טונים איזוכרונים.

טונים בינוראלים נוצרים מכך שאנו מציגים תדר שונה למוח בכול אחת מהאוזניים. הטונים "מתערבבים" בתוך הראש כך שאם נציג תדר של 100הרץ לאוזן אחת ותדר 110 הרץ לאוזן השניה- המוח יצור לבד את התדר של הפער בין הטונים כלומר 10 הרץ , או תדר גלי מוח אלפא. מסיבה זו, טונים בינוראלים יעילים רק בהאזנה באוזניות.
קראו עוד על טונים בינוראלים.

שימו לב שלא כול אחד יכול להאזין לטונים בינוראלים עם אוזניות והם אינם מומלצים להאזנה במקרים אלו:
1) אם אתם סובלים מהתקפי סכיזופרניה, אפילפסיה או seizures (התקפים פסיכוטים).
2) אם יש לכם OCD או הפרעה נפשית ידועה
3) אם אתן בהריון
4) אם יש לכם הפרעות בקצב הלב או קוצב לב
5) אם יש לכם רגישות גבוהה לאור
6) אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים
7) 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב
8) 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים
9) מתחת לגיל 18

*אם האזנתם בניגוד להוראות, יתכן ותחוו כאב ראש, דפיקות לב או צליל זמזום באוזניים. יש לנוח ולשתות הרבה מים עד שהתחושות יעברו, ולהימנע מהטכניקה הזו בעתיד.

המטרה של אימון גלי המוח, היא להביא את המוח שלנו לפעול בתדרים מסוימים שבהם הגוף נרגע, המערכות הפיזיולוגיות פועלות בצורה אופטימלית, האונות במוח מסונכרנות ומתקבל מצב תודעה רצוי. למרות שישנם סוגי תדרים שיכולים להתנגן ברקע כול היום (כמו תדרי קערות הקריסטל), ישנם תדרים שלא מומלץ להאזין להם מעל שעה ברצף. ההמלצה הכללית היא להאזין לתדרים עד שעה ביום. אם אתם מאזינים ליותר מתדר אחד- חלקו את ההאזנה לכמה מקבצים של 20 דק' עם הפרשים בינהם (לא ברצף).
בזמן ההאזנה, מומלץ להיכנס לרגיעה או למצב מדיטטיבי כדי לשלב את המוח המודע בתהליך. לחלופין, ניתן גם להאזין לפני השינה או אחרי ההתעוררות בבוקר.

*כמו בכול עבודה אנרגטית – חובה לשתות הרבה מים לפני ואחרי ההאזנה. מים הם מוליך חשמלי בגוף וככול שתהיו פחות "מיובשים" כך תשפיעו לטובה על תוצאות הטיפול.

מצאו מקום שקט בו תוכלו לשבת או לשכב ללא הפרעה.
עצמו עיניים, קחו כמה נשימות ותרגעו.
שימו את הקובץ להאזנה ברקע, ותנו לצלילים לסחוף אתכם.
בזמן הזה, נסו לשחרר מחשבות ולהישאר ברגע, כשאתם חשים את הוויברציות של התדר רוטטות בגופכם.
לחלופין, הפעילו את הדמיון שלכם בהתאמה לתדרים שאתם שומעים לדוגמה: אם אתם מאזינים לתדר לפתיחת העין השלישית, התמקדו במרכז המצח ונסו לדמיין את העין השלישית נפתחת, והמתינו למסרים מהאינטואיציה שלכם.

הנה המלצות לתרגול עם כל אחד מהתדרים:
גלי דלתא – לשכב בנוחות ולהאזין עד הירדמות.
גלי תטא – להאזין בשכיבה או בישיבה או תוך מדיטציה.
גלי אלפא – להאזין במצב שכיבה או ישיבה, בצורה רגועה אך מודעת.
גלי בתא – להאזין בזמן ערות ופעילות.
לפני שאתם מתחילים להאזין, והתאימו את הרצועה לכוונה שלכם. בכול אחת מהרצועות יש הסבר כיצד מומלץ להשתמש בה, אך יחד עם זאת זיכרו: התודעה, הכוונה והפוקוס שלכם הם אלו שיוצרים את השינוי שאתם מבקשים, וההאזנה היא רק כלי שיביא את המוח שלכם למצב האידאלי כדי לעשות כן. כדי ליצור את השינוי עליכם להירגע, לדמיין, להרגיש ולהאמין.
* לפני ואחרי ההאזנה, מומלץ מאוד לשתות כוס מים. העבודה האנרגטית צורכת משאבים מהגוף ומיבשת אותו, ומלבד זאת, המים מפעילים טוב יותר את המעגלים החשמליים במוח.

הכי מומלץ לקבוע שעה קבועה ביום לצורך האזנה ומדיטציה, כדי להרגיל את המוח להיכנס מהר למצב קליטה. הזמן הטוב ביותר הוא לרוב בבוקר כאשר רק התעוררתם או בלילה לפני השינה, אך ניתן גם להאזין בכל זמן אחר שתבחרו.

תוכלו לחוש בהשפעת התדרים, כבר בהאזנה הראשונה, ובכל האזנה אחריה. עם זאת, המטרה של אימון גלי מוח, היא ללמד את המוח שלכם להיכנס למצב גלים רצוי בקלות ובמהירות. זה יקרה לרוב אחרי שבוע עד שבועיים של האזנה, והמוח כבר ידע איך להגיע למצב הזה לבד. אם האזנתם משך שבועיים, תוכלו לעשות הפסקה של שבוע, ואז לחזור להאזין עוד שבוע כשנדרש חיזוק לתחום עליו אתם עובדים, או מתי שאתם חשים צורך.

מומלץ להאזין לקלטות בווליום סטנדרטי בו אתם חשים בנוח כמו הווליום בו אתם מאזינים למוזיקה רגועה. אם אתם חשים אי נוחות בהאזנה- פשוט הורידו מעט את הווליום.

כול אחד מאיתנו הוא שונה, ובעוד שיש אנשים שיחושו שינוי מהאזנה ראשונה, עבור אחרים ידרש שבוע עד שבועיים כדי לחוות תוצאות. החדשות הטובות הן שתחוו התקדמות בכול פעם שאתם מאזינים. השינוי יהיה הדרגתי – כמו השינוי הפיזיולוגי שאנו חווים כשאנו הולכים לחדר כושר. אם נתמיד בפעילות,  הגוף שלנו יהיה מוכרח להשתנות, ולא יעבור זמן רב עד שהשינוי יורגש בפועל.
טיפ קטן: עבור אנשים שאינם מורגלים בטכנולוגית התדרים, יתכן שהמוח יהיה פעיל יותר בפעמים הראשונות בהן תאזינו. זה קורה כי המוח לא מורגל ומנסה לנתח את הצלילים או ממתין ש"משהו יקרה". ההמלצה היא פשוט לשחרר את המחשבות ולאפשר לצלילים למלא את אותכם עד שתגלשו למצב רגוע ונינוח. התהליך צריך להיות חסר מאמץ ומהנה.

אנשים שמאזינים לטכנולוגיות לאימון גלי מוח, לרוב מדווחים שהם חולמים יותר וזוכרים את החלומות. במקרים קיצוניים יתכנו אחרי ההאזנה רגשות לא נוחים או מעט כאב ראש שנובעים משחרור של תבניות רגש שליליות שבאות מתת המודע. ההמלצה היא לעשות הפסקה, ואז לחזור להאזין מידי פעם עד שהתחושות יחלפו. זכרו שכול צורות המדיטציה מובילות לריפוי, והריפוי הזה מתרחש לעיתים ברמה הרגשית – והוא לטובתכם הגבוהה. קחו בחשבון שהסיכוי שזה יקרה לכם הוא נמוך,  וברוב המקרים תחוו תוצאות נפלאות כמו שיפור בבריאות, שיפור ביציבות רגשית ונפשית, ושיפור ברמות המתח והבהירות.

הקלטות הבאות מיועדות לשפר תחומים שונים בחייכם, ואנו מקווים כי הן תסייענה לכם לעשות כן.
אם אתם נתונים תחת השגחה רפואית או מקצועית או נוטלים תרופות, אנו ממליצים כי תתייעצו עם הרופא המטפל שלכם לפני שתתחילו להאזין.
כמו בכול שינוי שאתם עושים באורך החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם, וכך גם לפני שאתם מתחילים לתרגל אימון גלי מוח או כול שיטת טיפול אנרגטית שיש לה השפעה על התודעה.  (אם אתם נוטלים תרופות, או סובלים ממחלה נוירולוגית או הפרעה תפקודית – אל תתחילו מבלי שעשיתם זאת!).

דיסקים אלו נוצרו בלב פתוח ורצון להביא מזור לכמה שיותר אנשים. הכלים של מוזיקה לאימון גלי מוח, הם כלים עוצמתיים מאוד ולכן, באחוז קטן מהמקרים, עם תחילת ההאזנה יעלו לפני השטח נושאים רגשיים המבקשים שחרור. ההמלצה במקרה זה היא לעשות הפסקה בהאזנה, ולחזור להאזין לאחר שהנושאים טופלו והרגשתכם השתפרה.
חשוב גם לציין, כי על אף שההאזנה היא תרפויטית, אינה מהווה תחליף לטיפול רפואי ויש להישמע להוראות הרופא בלי קשר לעבודה הפנימית שאתם עושים עם עצמכם. במילים אחרות- אין לראות בדברים הכתובים או נאמרים באתר, המלצה להפסקת כל טיפול רפואי או כתחליף לו. כמו כן, איננו ממליצים על האזנה בזמן נהיגה, בשל האופי המרגיע של המוזיקה.


למידע נוסף
שדות מסומנים ב * הינם שדות חובה

יש לכם שאלה? מעוניינים לקבל מידע נוסף על המוצר?