חנות המדיטציות - ההצלחה הטבעית שלך

חבילת אימון גלי מוח לפוקוס בלימודים ובעבודה

199 159

קשה לכם להתרכז? סובלים מהפרעות קשב? הורידו עכשיו סדרת קלטות לפוקוס חד בלימודים ובעבודה, ואימון גלי מוח לסיוע בהפרעות קשב וריכוז. הקלטות מלוות בנעימות שונות או בקולות טבע, ויעזרו לכם להתרכז בזמן הלימודים, העבודה, או ביצוע מטלות הדורשות פוקוס.

Tempoary image

רכישה בטוחה!
נסו את המוצרים שלנו, ואם לא תהיו מרוצים אחרי 30 יום תקבלו החזר מלא!


תיאור

אימון גלי מוח לפוקוס וריכוז – רצועות שמע להאזנה לפני ובזמן העבודה או הלימודים, לקבלת פוקוס וריכוז מירבי.

בין אם אתם סובלים מהפרעת קשב וריכוז, ובין אם סתם קשה לכם להתרכז בלימודים או בעבודה, טכנולוגיה יחודית, תאפשר למוח שלכם להגביר את המהירות ולפעול בגלי ביתא גבוהים שיאפשרו לכם לשמור על פוקוס וריכוז. סדרת הקלטות לאימון גלי מוח לפוקוס, תאפשר לכם לשבת לאורך זמן במיקוד, על מנת שתוכלו להשלים את המטלות שלכם. התדרים משולבים בנעימות שונות או קולות טבע, ומיוחדים להאזנה בזמן הלימודים או ביצוע מטלות מורכבות.

מתי ואיך להשתמש ברצועות לאימון גלי מוח לפוקוס וריכוז?

מומלץ להאזין בזמן ביצוע מטלות הדורשות ריכוז כמו לימודים, שיעורים, וכד'. ניתן לסגור את הרצועה בלולאה ולהאזין לה בזמן שנדרש ריכוז או פוקוס, עד שעה ברצף. לאחר האזנה של כשעה לאימון גלי ביתא, מומלץ לעשות הפסקה של שעה שעתיים לפני שחוזרים להאזין. לא רצוי להאזין מעל ל-3 שעות נפרדות משך יממה. מאחר ומטרת ההאזנה בגלי ביתא היא להאיץ את פעולת המוח השמאלי, תדאגו לשתות הרבה מים לפני ובזמן ההאזנה לתדרים לאימון גלי מוח. ובעיקר לרצועות אלו, שכן המוח שורף הרבה אנרגיה וזקוק למים כדי להפעיל את המעגלים החשמליים.

לא מומלץ להאזין לאימון גלי מוח: לפני פעולה שיכולה לסכן חיים,  וכן למי שיש לו התקפי אפילפסיה, קוצב לב או אישה בהריון. זה חשוב משום שאין עדיין מחקרים עם טכנולוגיה זו, בתחומים אלו. אין להאזין ברצף יותר משעה ומומלץ שלא להאזין לרצועות עם גלי ביתא סמוך מדי לזמן השינה, כי יתכנו קשיים להירדם לאחר ההאזנה.

כדי להפיק את המיטב מהטונים הבינוראלים, רצוי להאזין עם אוזניות. במידה ותבחרו להאזין ללא אוזניות, עדיין תוכלו להנות מהטונים האיזוכרונים שאינן דורשים האזנה עם אוזניות. (קראו קודם כל למי מותר להאזין לטונים בינוראלים).

המוצר כולל 7 רצועות שמע להורדה :

1. טונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב מוזיקת רקע נעימה: פסנתר עם תזמורת. (60 דק' – רצוי להאזין עם אוזניות).

2. טונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב רחש גלי ים רגוע. (60 דק' – רצוי להאזין עם אוזניות).

3. טונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב קולות בטבע ומפל מים זורמים. (60 דק' – רצוי להאזין עם אוזניות).

4. טונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב קולות מהג'ונגל – טבע פראי. (60 דק' – רצוי להאזין עם אוזניות).

5. טונים איזוכרונים מוזיקה עם טונים להקלה על הפרעות קשב וריכוז. (20 דקות, להאזנה בלולאה – לא נדרשות אוזניות).

6. טונים איזוכרונים עם רחש גלי ים – לחידוד מנטלי וסיוע להפרעות קשב וריכוז. (20 דקות, להאזנה בלולאה – לא נדרשות אוזניות).

7. טונים איזוכרונים מלווים בקולות גשם שוטף – לשיפור הריכוז והקשב ויציבות רגשית. (20 דקות, להאזנה בלולאה – לא נדרשות אוזניות).

לחצו כאן למידע נוסף ואופן השימוש ברצועות לפוקוס בלימודים ובעבודה

דוגמאות להאזנה

דוגמה לטונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב מוזיקת רקע נעימה:                 תדרים לפוקוס וריכוז עם מוזיקה נעימה

דוגמה לטונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב רחש גלי ים רגוע:                     תדרים לפוקוס וריכוז עם רחש גלי ים

דוגמה לטונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב קולות בטבע ומפל מים זורמים: תדרים לפוקוס וריכוז עם בשילוב קולות בטבע ומפל מים זורמים

דוגמא לטונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס בשילוב קולות מהג'ונגל – טבע פראי:     תדרים לפוקוס וריכוז עם בשילוב קולות מהג'ונגל -טבע פראי

דוגמא לטונים איזוכרונים לסיוע בהפרעות קשב, בשילוב מוזיקה נעימה:                  תדרים מסייעים להפרעות קשב וריכוז

 


הוראות האזנה לתדרים לאימון גלי מוח

החבילה מכילה 4 רצועות של טונים בינוראלים ואיזוכרונים לפוקוס וריכוז באורך של שעה המכילות את התדרים הבאים:

טונים בינוראלים: 14 הרץ – מצב עירנות גבוה, בטווח גלי בתא. תדר מעורר חיות וחדות, ריכוז במשימות, וחידוד האינטיליגנציה. מיועד לפעילות מנטלית מאומצת כמו חישובים ושרטוטים, ומקושר ללוגיקה פנימית ותפיסת מבנים מורכבים. (קראו בהוראות ההאזנה, למי מותר להאזין לטונים בינוראלים). טונים איזוכרונים: שכבות של תדרים לריכוז ופוקוס- 18הרץ, גלי בתא (שייך ליכולת שכלית, פוקוס, דריכות) עם תדר בסיס 492 הרץ (תדר אינטיליגנציה). 15 הרץ, גלי בתא (מקושר לצ'קרת הכתר, צבעים: לבן וסגול, חלקי גוף: בלוטת האיצטרובל, מוח עליון, עין ימין) עם תדר בסיס 396 מסולם הסולפג'יו – תדר לשחרור מכאב ואשמה. תדר גלי מוח בתא: תדרי בתא נעים בין 13-30הרץ (יש אומרים בין 12 ל- 38 הרץ). הם התדרים בהם פועל המוח שלנו במצב עירות – הם תדרים גבוהים המקושרים למצב מוח עירני וחד. הם מעוררים אנרגיה ועשייה, מאופיינים בלוגיקה, אנליטיות וחשיבה אינטלקטואלית (המקושרת גם ללימוד שפה חדשה).

החבילה מכילה 3 רצועות של טונים איזוכרונים להקלה על הפרעות קשב וריכוז באורך 20 דקות הכוללות את התדרים הבאים:

התדרים ברצועות נעים בין 10-20 הרץ, כש-10הרץ הוא הטווח הנמוך של גלי אלפא, ומשם המוח מעלה את המהירות בהדרגה עד לטווח גלי ביתא שהם הגלים המיצגים עירנות ופוקוס. השילוב שבו עוברים אנו בהדרגה מגלי אלפא לביתא, יעזור לכם לייצר מצב פוקוס רגוע, האידאלי ללימודים. לא נדרשות אוזניות. טונים איזוכרונים מיועדים להאזנה בזמן הלימודים והעבודה, שיעזרו לכם לשמור על רמת ריכוז ופוקוס טובה ובה בעת לשמור על מצב רוח רגוע.

מתי ואיך להשתמש ברצועות?

מומלץ להאזין בזמן ביצוע מטלות הדורשות ריכוז כמו לימודים, שיעורים, וכד'. ניתן לסגור את הרצועה בלולאה ולהאזין לה בזמן שנדרש ריכוז או פוקוס. מאחר ומטרת ההאזנה היא להאיץ את פעולת המוח השמאלי, אין להאזין ברצף יותר משעתיים ומומלץ שלא להאזין סמוך מדי לזמן השינה, כי יתכנו קשיים להירדם לאחר ההאזנה. תדאגו לשתות הרבה מים לפני ובזמן ההאזנה לתדרים לאימון גלי מוח, ובעיקר לרצועה זו, שכן המוח שורף הרבה אנרגיה וזקוק למים כדי להפעיל את המעגלים החשמליים. אין להאזין לאימון גלי מוח לפני פעולה שיכולה לסכן את חייכם וכן למי שיש לו אפילפסיה, קוצב לב או אישה בהריון. זה חשוב משום שאין עדיין מחקרים עם טכנולוגיה זו, בתחומים אלו.

הוראות האזנה לתדרים לאימון גלי מוח

המוח שלנו מייצר פעילות חשמלית 24 שעות ביום. את הפעילות הזו מודדים בקבוצות תדרים המכונים "גלי מוח", כשכל תדר מייצג מצב תודעה שונה. מחקרים רבים הראו, שניתן להשפיע ואפילו לכוון את גלי המוח כרצוננו בעזרת האזנה לתדרים וצלילים מסוימים. התהליך הזה נקרא "אימון גלי מוח" או "רתימת גלי המוח" (Brainwave entrainment) ויכול להיות יעיל מאוד אם משתמשים בו בצורה נכונה.

טונים איזוכרונים הם צלילים בתדר מסוים שחוזרים על עצמם במרווחים קבועים אך במקצבים שונים, ומטרתם להביא את המוח לפעול בתדרי גל  מסוימים המסייעים ביצירת מצבי תודעה רצויים, יצור של כימיכלים בגוף ועוד ועוד. הטונים משולבים עם סוגי מוזיקה שונים כדי שההאזנה תהיה נעימה, מרגיעה ואפקטיבית יותר. אין צורך להאזין לטונים איזוכרונים עם אוזניות, למרות שהאזנה בצורה זו, תמנע רעשים מהסביבה ולכן היא מומלצת.
קראו עוד על טונים איזוכרונים.

טונים בינוראלים נוצרים מכך שאנו מציגים תדר שונה למוח בכול אחת מהאוזניים. הטונים "מתערבבים" בתוך הראש כך שאם נציג תדר של 100הרץ לאוזן אחת ותדר 110 הרץ לאוזן השניה- המוח יצור לבד את התדר של הפער בין הטונים כלומר 10 הרץ , או תדר גלי מוח אלפא. מסיבה זו, טונים בינוראלים יעילים רק בהאזנה באוזניות.
קראו עוד על טונים בינוראלים.

שימו לב שלא כול אחד יכול להאזין לטונים בינוראלים עם אוזניות והם אינם מומלצים להאזנה במקרים אלו:
1) אם אתם סובלים מאפילפסיה או סוגי התקפים דומים
2) אם יש לכם הפרעה נפשית ידועה
3) אם אתן בהריון
4) אם יש לכם קוצב לב
5) אם יש לכם רגישות גבוהה לאור
6) אם אתם תחת השפעת תרופות או סמים
7) 30 דקות לפני שמפעילים ציוד כבד או רכב
8) 30 דקות לפני ביצוע פעולה שבה אתם יכולים לסכן עצמכם או אחרים
9) מתחת לגיל 17

המטרה של אימון גלי המוח, היא להביא את המוח שלנו לפעול בתדרים מסוימים שבהם הגוף נרגע, המערכות הפזיולוגיות פועלות בצורה אופטימלית, האונות במוח מסונכרנות ומתקבל מצב תודעה רצוי. למרות שישנם סוגי תדרים שיכולים להתנגן ברקע כול היום (כמו תדרי קערות הקריסטל), ישנם תדרים שלא מומלץ להאזין להם מעל שעה ברצף. ההמלצה הכללית היא להאזין לתדרים לפחות פעם ביום – או עד שעה יחד.  בזמן ההאזנה, מומלץ להיכנס לרגיעה או למצב מדיטטיבי כדי לשלב את המוח המודע בתהליך. לחילופין, ניתן גם להאזין לפני השינה או אחרי ההתעוררות בבוקר.

*כמו בכול עבודה אנרגטית – מומלץ לשתות הרבה מים לפני ואחרי ההאזנה. מים הם מוליך חשמלי בגוף וככול שתהיו פחות "מיובשים" כך תשפיעו לטובה על תוצאות הטיפול.

הכי מומלץ לקבוע שעה קבועה ביום לצורך האזנה ומדיטציה, כדי להרגיל את המוח להיכנס מהר למצב קליטה. הזמן הטוב ביותר הוא לרוב בבוקר כאשר רק התעוררתם או בלילה לפני השינה, אך ניתן גם להאזין בכל זמן אחר שתבחרו.

מצאו מקום שקט בו תוכלו לשבת או לשכב ללא הפרעה.
עצמו עינים, קחו כמה נשימות ותרגעו.
שימו את הקובץ להאזנה ברקע, ותנו לצלילים לסחוף אתכם.
בזמן הזה, נסו לשחרר מחשבות ולהשאר ברגע, כשאתם חשים את הויברציות של התדר רוטטות בגופכם.
לחילופין, הפעילו את הדמיון שלכם בהתאמה לתדרים שאתם שומעים לדוגמא: אם אתם מאזינים לתדר לפתיחת העין השלישית, התמקדו במרכז המצח ונסו לדמיין את העין השלישית נפתחת, והמתינו למסרים מהאינטואיציה שלכם.

הנה המלצות לתרגול עם כל אחד מהתדרים:
גלי דלתא – לשכב בנוחות ולהאזין עד הירדמות.
גלי תטא – להאזין בשכיבה או בישיבה או תוך מדיטציה.
גלי אלפא – להאזין במצב שכיבה או ישיבה, בצורה רגועה אך מודעת.
גלי בתא – להאזין בזמן ערות ופעילות.
לפני שאתם מתחילים להאזין, והתאימו את הרצועה לכוונה שלכם. בכול אחת מהרצועות יש הסבר כיצד מומלץ להשתמש בה, אך יחד עם זאת זיכרו: התודעה, הכוונה והפוקוס שלכם הם אלו שיוצרים את השינוי שאתם מבקשים, וההאזנה היא רק כלי שיביא את המוח שלכם למצב האידאלי כדי לעשות כן. כדי ליצור את השינוי עליכם להרגע, לדמיין, להרגיש ולהאמין.
* לפני ואחרי ההאזנה, מומלץ מאוד לשתות כוס מים. העבודה האנרגטית צורכת משאבים מהגוף ומיבשת אותו, ומלבד זאת, המים מפעילים טוב יותר את המעגלים החשמליים במוח.

תוכלו לחוש בהשפעת התדרים, כבר בהאזנה הראשונה, ובכל האזנה אחריה. עם זאת, המטרה של אימון גלי מוח, היא ללמד את המוח שלכם להיכנס למצב גלים רצוי בקלות ובמהירות. זה יקרה לרוב אחרי שבוע עד שבועיים של האזנה, והמוח כבר ידע איך להגיע למצב הזה לבד. אם האזנתם משך שבועיים, תוכלו לעשות הפסקה של שבוע, ואז לחזור להאזין עוד שבוע כשנדרש חיזוק לתחום עליו אתם עובדים, או מתי שאתם חשים צורך.

מומלץ להאזין לקלטות בווליום סטנדרטי בו אתם חשים בנוח כמו הווליום בו אתם מאזינים למוזיקה רגועה. אם אתם חשים אי נוחות בהאזנה- פשוט הורידו מעט את הווליום.

כול אחד מאיתנו הוא שונה, ובעוד שיש אנשים שיחושו שינוי מהאזנה ראשונה, עבור אחרים ידרש שבוע עד שבועיים כדי לחוות תוצאות. החדשות הטובות הן שתחוו התקדמות בכול פעם שאתם מאזינים. השינוי יהיה הדרגתי – כמו השינוי הפזיולוגי שאנו חווים כשאנו הולכים לחדר כושר. אם נתמיד בפעילות,  הגוף שלנו יהיה מוכרח להשתנות, ולא יעבור זמן רב עד שהשינוי יורגש בפועל.
טיפ קטן: עבור אנשים שאינם מורגלים בטכנולוגית התדרים, יתכן שהמוח יהיה פעיל יותר בפעמים הראשונות בהן תאזינו. זה קורה כי המוח לא מורגל ומנסה לנתח את הצלילים או ממתין ש"משהו יקרה". ההמלצה היא פשוט לשחרר את המחשבות ולאפשר לצלילים למלא את אותכם עד שתגלשו למצב רגוע ונינוח. התהליך צריך להיות חסר מאמץ ומהנה.

אנשים שמאזינים לטכנולוגיות לאימון גלי מוח, לרוב מדווחים שהם חולמים יותר וזוכרים את החלומות. במקרים קיצוניים יתכנו אחרי ההאזנה רגשות לא נוחים או מעט כאב ראש שנובעים משיחרור של תבניות רגש שליליות שבאות מתת המודע. ההמלצה היא להמשיך לתרגל עד שזה יחלוף או לעשות הפסקה, ואז לחזור להאזין מידי פעם עד שהתחושות יחלפו. זכרו שכול צורות המדיטציה מובילות לריפוי, והריפוי הזה מתרחש לעיתים ברמה הרגשית – והוא לטובתכם הגבוהה. קחו בחשבון שהסיכוי שזה יקרה לכם הוא נמוך,  וברוב המקרים תחוו תוצאות נפלאות כמו שיפור בבריאות, שיפור ביציבות רגשית ונפשית, ושיפור ברמות המתח והבהירות.

הקלטות הבאות מיועדות לשפר תחומים שונים בחייכם, ואנו מקווים כי הן תסייענה לכם לעשות כן.
אם אתם נתונים תחת השגחה רפואית או מקצועית או נוטלים תרופות, אנו ממליצים כי תתיעצו עם הרופא המטפל שלכם לפני שתתחילו להאזין.
כמו בכול שינוי שאתם עושים באורך החיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם הרופא או המטפל שלכם, וכך גם לפני שאתם מתחילים לתרגל אימון גלי מוח או כול שיטת טיפול אנרגטית שיש לה השפעה על התודעה.  (אם אתם נוטלים תרופות, או סובלים ממחלה נוירולוגית או הפרעה תפקודית – אל תתחילו מבלי שעשיתם זאת!).

דיסקים אלו נוצרו בלב פתוח ורצון להביא מזור לכמה שיותר אנשים. הכלים של מוזיקה לאימון גלי מוח, הם כלים עוצמתיים מאוד ולכן, באחוז קטן מהמקרים, עם תחילת ההאזנה יעלו לפני השטח נושאים רגשיים המבקשים שחרור. ההמלצה במקרה זה היא לעשות הפסקה בהאזנה, ולחזור להאזין לאחר שהנושאים טופלו והרגשתכם השתפרה.
חשוב גם לציין, כי על אף שההאזנה היא תרפויטית, אינה מהווה תחליף לטיפול רפואי ויש להשמע להוראות הרופא בלי קשר לעבודה הפנימית שאתם עושים עם עצמכם. במילים אחרות- אין לראות בדברים הכתובים או נאמרים באתר, המלצה להפסקת כל טיפול רפואי או כתחליף לו. כמו כן, איננו ממליצים על האזנה בזמן נהיגה, בשל האופי המרגיע של המוזיקה.


למידע נוסף
שדות מסומנים ב * הינם שדות חובה

יש לכם שאלה? מעוניינים לקבל מידע נוסף על המוצר?