שכנים ברשת

כתבות, מחקרים ומאמרים על מדיטציה מהרשת:

מדיטציה ותזונה נכונה מונעות הזדקנות- חוקרים בקליפורניה שעקבו אחר גברים שחלו בסרטן הערמונית, הבחינו בשינוי ניכר בהתפתחות תאי הגוף בקרב אלה שהקפידו על אורח חיים בריא. הארץ 2013.

איך לשלוט בכוח הרצון ולהשיג כל דבר שנרצה – יעילות המדיטציה ניכרת לא רק בהשפעה שלה על המוח והנשימה. המדיטציה יעילה באופן מוכח בסיוע למי שהחליטו לרזות או להיגמל מעישון, מאלכוהול או מסמים. כדי לקבל השפעה ממשית יש לתרגל מדיטציה באופן יומיומי 5־15 דקות, אבל גם כאן אפילו תרגול קצר יכול להועיל.‬YNET 2013.

מחקר: מדיטציה גורמת לשינויים בביטוי הגנים – חוקרים אמריקאים גילו שמדיטציה גורמת לשינויים בביטוי של גנים המועילים לבריאות ולא רק אצל המיומנים בשיטה. הארץ 2013.

מחקר: האיש המאושר ביותר בעולם – נזיר בודהיסטי – לדברי החוקרים, בסריקת מוחו של הנזיר נמדדה רמת גלי הגמא הגבוהה ביותר אי פעם. רוצים גם אתם להיות מאושרים יותר? לא חייבים למכור את הפרארי, 20 דקות מדיטציה ביום יספיקו. מתוך וואלה 2012.

מפחיתה לחץ דם ודיכאון: 10 עובדות על מדיטציה – תרגול מדיטציה הפך פופולרי מאוד לאחרונה, אך היתרונות שלו חורגים הרבה מעבר לתחושת רוגע ושלווה: פחות סיכון לשבץ ולהתקף לב, פחות דיכאון והרבה יותר נוגדנים במערכת החיסון. YNET 2012.

מחקר חדש קובע: מדיטציה עושה אתכם חכמים יותר – חצי שעת תרגול יומית של מדיטציה, במשך חודש ימים, הוכיחה שינויים מבניים ברשתות המוח וחיזוק בתפקודים מנטליים שונים של המשתתפים בניסוי. רק אל תקלקלו את זה עם אגו מנופח. NRG 2010.

מדיטציה מעבה חלקים במוח– מחקר חדש מצביע על כך שהמדיטציה מאטה את שחיקת המוח כתוצאה מזקנה, ומעבה את התפיסה החושית. וואלה 2005.

מדיטציה לבריאות ולנפש – עשרה מיליון אמריקנים עוסקים במדיטציה באופן סדיר, בבתי-ספר, בבתי-חולים, בחברות של עורכי-דין, במשרדי ממשלה, במפעלים עסקיים ובבתי-סוהר, בשדות תעופה. המדענים אומרים שהמדיטציה מחזקת את המערכת החיסונית, מרגיעה, ועושה עוד הרבה דברים טובים. אז מי אנחנו שנתווכח?. מתוך YNET 2003

אתרי דמיון מודרך ומדיטציה מומלצים:

ספריית המדיטציות – מבחר מאמרים, מדיטציות מוקלטות ודמיון מודרך. מסרים תת הכרתיים והצהרות חיוביות, בליוי פס קול מיוחד: מוזיקה למדיטציה, רעשי טבע, מוזיקה מיוחדת להורדת גלי המוח לאלפא ותטא ועוד. הרצועות כלליות או מותאמות אישית ומיועדות לכול תחומי החיים, צמיחה, לימוד והצלחה, ריפוי והגשמה.

אמא אדמה – פורטל גדול המרכז את תחומי הרוחניות והמיסטיקה בארץ. מכיל מאמרים וסרטים בתחום, אינדקס מטפלים, אינדקס סדנאות וקורסים, קליניקות להשכרה ועוד.

אלטרנטיבלי – פורטלים בתחומי רפואה משלימה, מיסטיקה, ורוחניות. מכיל אינדקס מטפלים גדול, חנות, מאמרים ותוכן רב בכול תחומי תרבות העידן החדש.

הוצאת אהבה  – אתר המשמש כחנות ספרים וכמקור למאמרים מתורגמים בתחום הרוחני. באתר תוכלו למצוא שפע תרגומים של תקשורים, תרגומי מדיטציות, רכישת ספרים ועוד.

רוצים להמליץ על אתר? כתבו לנו.

שדות מסומנים ב * הינם שדות חובה